Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi 1 ló eltartása havonta?

Mennyi 1 ló eltartása havonta?

Figyelt kérdés

2012. jún. 27. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:

hát attól függ,

otthon vagy bértartás?

otthon: nyáron nem vészes, mivel akkor lehet egész éjszaka kint a legelön vagy karámban a paci, így az alom nem fogy. és ha kocsizik a ló akkor lehet menni minden nap vagy kétnaponta kaszálni friss füvet, és az a leges legjobb egy ló számára :D a friss fű:) nekem is a lovam télen nagyon sokat fogyott, és most csak 2 hónapja kaszálunk rendszeresen de már sokat hízott :)

télen viszont húzós ... rövid a nappal, és nem mindenki hagyja kint a lovat estére sem, iylenkor hamar el megy a szalma(ára egekbe szökik) takarmányt is venni jó sokat.

nálunk kb egy nagy bála széna 3 hét alatt el tűnik ... (akkor 3 lovunk volt) de ez etetés függő. az a megfelelő ha naponta többször kap a ló egy nagy villa szénát (nálunk: reggel, félben, 4-kor,6-kor kapnak kaját)

és napi 2 fándli zab :) (télen két teljes fándli, reggel este, nyáron reggel egy fél eeste egy fél)


ja és nem beszélve még a körmölésről sem ... az is drága, és 2 havonta körmölni kell a lovat. itt nálunk nagyjából 1 LÁB 1100 ft... asszem ... szóval nem olcsó ...


ajánlom a bértartást, de ha van pénzetek, időtök, ja és persze értetek hozzájuk akkor lehet háznál is a ló. de olcsobb néha a bértartás :)

2012. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. jún. 27. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:
70ezer nekem
2012. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a széna: 3-6 ezer Ft. Szerencsére van egy kis legelőnk meg az udvarba is legelnek, meg tudunk nekik kaszálni frissen így nyáron nem nagyon fogy a széna. Egy lónak egy bála széna nagyjából egy hónapig elég. Ez a bála méretétől is függ.

A szalma 1-2 ezer körül van.

Zab árat nem tudok, de ha hobbiló akkor nem kell neki sok, főleg ha jó a széna és nem sajnálod tőle.

Legalább évente egyszer kell oltani és kétszer féreghajtani. Ha versenyzik akkor legalább kétszeri oltás évente és vérvétel. Nálunk az állatorvos egy ezresért veszi le a vért plusz még a vizsgálata olyan 7 ezer körül van. Az oltást nem tudom pontosan az is akörül van.

Kell még neki nyalósó de az nem drága meg elég ritkán kell pótolni.

Még esetleg patkolás, de ha hobbiló és egészséges a patája, lába akkor az se fontos. Ez megint elég változó, sok lehetőség van. Hány lábra kérsz patkót, magad veszed-e vagy úgy csináltatod, ha nem kopik el akkor a régi vasat is vissza lehet ütni. Körmölni viszont 6-8 hetente mindenképpen kell.

Ezekhez jön még a víz és a villany. Azt hiszem a lényeg ennyi.

2012. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az otthon tartással az a gond, hogy ahhoz min. 2 ló kell.Mivel a ló társas lény így persze minden duplázódik.

De amúgy lovardában 30.000-70.000 között szokott lenni, nyilván minőségfüggő :)

2012. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 x) ***** válasza:
Leírtak mindent előttem, én tulajdonképpen csak kukacoskodni jöttem: ezt a kérdést minden héten fölteszi valaki. A kereső elég nagy segítség, használjátok :)
2012. jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Havi 30 ezer otthon tartva. Nyaranta magunknak vágjuk a szénát, ekkor az egész éves mennyiséget beszerezzük. Zabot aratáskor veszünk szintén egész évre. Szóval ez már ilyen átlag költség, oltással kováccsal.

Bértartásban is 30 ezer/hó-tól indulnak az árak viszont ebben nincs benne se doki, se kovács, sőt ez a legalja, ennél többet kérnek a legtöbb helyen nem ritkán 50-60 ezret havonta.

Én jobban preferálom a családias istállókat, mint a csillivilli lovardákat, mert a ló jobban értékeli a nagy karámot, és a fél ridegtartást, mint a fullextrás boxot és a heti pár óra karámot.

2012. jún. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!