Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratásban késő elkezdeni...

Díjugratásban késő elkezdeni versenyezni mondjuk 20 évesen?

Figyelt kérdés
Még csak 18 éves (leszek) és kezdő lovas, rászámoltam mondjuk még 2 évet, mire eljuthatnék odáig...
2012. júl. 7. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy kezdő, és milyen gyakran jársz lovagolni? Mert pl. ha még csak futószáras vagy, és tegyük fel heti 1x jársz, akkor az a két év nagyon nagyon kevés lesz... Ha heti 2-3-4x is el tudsz járni, normális edzőhöz, akkor van esélyed. Elkezdeni pedig sosem késő, annyi, hogy nem indulhatsz junior versenyeken, de van ezer másik. :)
2012. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Teljesen mindegy, 50 évesen is elkezdhetsz versenyezni ha nincsenek világratörő ambícióid.
2012. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. Kisebb versenyeken nyilván érhetsz el sikert, de rangosabb rendezvényeken behozhatatlan lesz az 10 éves előny, ami másoknak van. Illetve behozható, 50-100 milkás lovakkal...
2012. júl. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsóval nem értek egyet...én belovagoltam a saját kisbéri félvéremet, csikóként pörgős lovat csináltam belőle...mindemellett megtanítottam ugrani és remek ló lett, nem egy házi versenyt nyertem meg, majd talán 1 év múlva lehet, hogy komolyra fogjuk a versenyzést díjugratásban
2012. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért nem futószáras vagyok már, de még sok mindent elkell sajátítsak, hogy egyáltalán csak gondolhassak az ugrásra.

Szerencsém van egy nagyszerű edzőhöz aki díjugratásban folyamaosan versenyzik, és szerencsém van ahhoz is hogy heti többször is menjek. :)

2012. júl. 7. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Amilyen produkciót nyújt a legtöbb lovas kisebb díjugrató versenyeken, azt mondanám, ide 2 év alatt röhögve el lehet jutni. De nem ez lenne a cél... Heti kb. 4 edzéssel, jó edzővel viszont korrekt módon is megoldható 2 év alatt a rajtengedély. Csak legyen idomító, ugró, terep edzés cserélgetve. A lónak is jót tesz, meg a lovasnak is.
2012. júl. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. júl. 8. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!