Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasnak ajánlotok...

Kezdő lovasnak ajánlotok angol telivért?

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 11:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Nem a legnyugodtabb vermersekletu fajta, ugyhogy nem.
2012. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

én angol telivéreken tanultam meg lovagolni, igaz a farm, ahová jártam olyan angol telivéreket "mentett", akiknek a lábukat kb tönkretették a sok verseny miat, mert túl fiatalon vitték őket galoppozni.


csodás lovak voltak, nagyon szerettem őket

2012. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
attol függ.. ha nem futott versenybe akkor talán,akkor is talánt mondok,hogyha régen futott és átvan jól lovagolva! de szívem szerint én nemet mondanék van,hogy rájuk jön a hiszti(2naponta) és alig bír el velük az is aki nagyonrégóta lovagol akár munkát..:)
2012. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
NEM. "Mert repülsz ha rá ülsz" :))
2012. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én így egyáltalán nem jelenteném ki, hogy NEM. Igaz, hogy a legtöbbjük eléggé heves vérmérsékletűek, de láttam már olyan nyugodt, FIATAL angol telivért, hogy a teljesen kezdő lány ellovagolta. Ha meg nem futott galoppon akkor még kisebb az esélye, hogy "dilis" lesz. Olyan angol telivért is láttam már aki galoppon futott de átlovagolták, később 4-5 éves gyerekeket ültettek fel rá sétálni, 10 éves kislányok mentek vele terepre.
2012. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképpen olyat szeretnék akit születésétől kezdve hobbi lovaglásra alkalmaztak és semmiféle versenyen sem vett rész!
2012. júl. 9. 14:53
 7/20 anonim ***** válasza:
Akkor megfelelő lehet akár az angol telivér is, a pályán lévők is csak a verseny miatt dilisek.
2012. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen mindenkinek, sokat segítettetek és okosabb is lettem :)
2012. júl. 9. 19:50
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem a versenyzéssel van a baj. Ezekben a lovakban alapból benne van a túlfűtöttség. Szóval bármikor előjöhet belőle, hogy elragad vagy bakol egyet kettőt vágta a közben. Így lettek tenyésztve. Nem tudhatod, hogy a felmenői versenyeztek-e... Szóval először tanulj meg lovagolni. Kezdőnek amúgy se ajánlott ló, mert úgy elcseszheti, hogy az egész ló egy sz@r lesz 1 év múlva. Akár akarta akár nem...
2012. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
De ha kezdőnek nem lehet lova akk min fog megtanulni?? A lovardai lovak nem olyanok mint egy saját.. sajátot egyedül vagy irányítani kell. a lovardába meg mondja az oktató ügetés azt minden ló üget! Így hogy tanulsz meg lovagolni.. Nem hinném, hogy mondjuk egy 10-12 éves lovat ellehetne rontani olyan hamar!!
2012. júl. 10. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!