Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek érdemes vállalni...

Szerintetek érdemes vállalni úgy egy csikót, ha van aki segít?

Figyelt kérdés
Nem most szeretnék csikót, majd csak pár év múlva, de kíváncsi vagyok a válaszokra. Szerintetek érdemes vállalni, ha van olyan lovas ismerősöm(galoppon is volt lova), aki segítene a csikónál?

2012. júl. 10. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mióta lovagolsz mennyit értesz a lovakhoz. Az ismerősöd mennyit ért a lovakhoz? Mert az azért más, hogyha valaki lovat futtat mintha lovagolna is. És miért pont csikót akarsz? Sokszor hallom azt, hogy mert a saját nevelésű ló mennyivel jobb. Pedig aki tenyészti az általában jobban ért hozzá és már több lovat is felnevelt. Attól is függ mennyi pénzed van a lóra. Sokan azért vesznek csikót mert olcsóbb, az etetését pedig könnyebb kifizetni. De lehet, hogy sokan jobban járnának, ha az etetésre szánt pénzt inkább félreraknák mondjuk 2 évis és az összegyűlt pénzből inkább vennének egy belovagolt lovat. Ha valaki ki tudja fizetni havonta az etetést, akkor félre is tudja rakni. Igaz a kajára való pénz is inkább nyár végén, ősz elején megy el, mert jobb aratáskor egybe mindent meg venni. Télen nagyon drága.
2012. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1,5-2 éve lovagolok, viszont csak hetente 1x. Az ismerősöm lovagolt is(tanyán nőtt fel, úgyhogy kis korában kezdte a lovaglást és szőrén lovagolt). Lovagolt be olyan lovat is, akit hobbyra használnak. Most is van ló nála, és mikor ott vagyok én gondozom a lovakat és az egyiket lovagolom is.

És csak szeretnék meg próbálkozni egy csikó felnevelésével, mert tudom, hogy van aki segítene és így nem tudnám elrontani a lovat.

2012. júl. 10. 22:22
 3/6 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha már most tudod, hogy pár év múlva lesz megfelelő kancád, amire találsz megfelelő mént, hogy az azt követő 4 év múlva elkezdhess foglalkozni a csikóddal, ami reményeid szerint alkalmas lesz majd arra, amire szánod - mivel eladásra anyagilag nyilván nem éri meg - és mindehhez még szükséged van valaki más segítségére is, akkor igen, "érdemes".
2012. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én annak idején vettem egy kancacsikót, de olyan helyre vittem bértartásba, ahol nem egy csikó lett már betanítva és belovagolva, és én azért vettem csikót, mert olcsó volt, de nagyon jó lovam lett
2012. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az ismerősödnél tudod majd tartani a lovat? Szerintem az lenne a legjobb. Egy csikónak muszáj társaságban felnőnie. Ha nem szocializálódik, akkor komoly gondok lesznek vele. Nem fog megtanulni "lóul viselkedni", ezért elég nehéz lesz vele bánni. És hogy hogy csak hetente egyszer lovagolsz? Kevés az időd?
2012. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az ismerősömnél tudom majd tartani. És csak azért járok 1x(néha 2x), mert jelenleg ennyire van lehetőségem.
2012. júl. 11. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!