Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak hogy ne, ,...

Mit csináljak hogy ne, , csóválja'' a fejét?

Figyelt kérdés
Mikor kimegyünk a lovammal meg a barátaimmal terepre és elkezdünk vágtázni,és én megpróbálom visszafogni a lovam vágta közbe,kicsit lelassulunk és ,,lemaradunk'',de mivel látja hogy a többiek előrrébb vannak ezért próbálja utolérni őket,de ha egy kicsit is erősebben próbálom visszafogni és ügetésbe vinni akkor elkezdi balra-jobbra csóválni azaz ,,rázni'' a fejét...és olyankor elkezd botladozni és olyan érzésem lesz hogy mindjárt elesne..:|:) hogy szoktassam le erről a tulajdonságáról?

2012. júl. 11. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki akar bújni a zabla hatása alól. Lehet, hogy érzékeny a szája ilyen szintű húzáshoz. Mindenképpen meg kéne próbálni egy kicsit terepen is idomítani nem csak száguldani mert akkor nem kell majd vele ennyit szenvedni. Menj ki egyedül sokat, csináld azt amit pályán és amikor már szépen szót fogad neked akkor menj ki a többiekkel és őket is fogd be ebbe az idomításba. Ilyenekre gondolok amikor egyedül vagytok, hogy: Felvételek, ügetés-állj, áljj-üget, lépés-vágta, vágta-lépés Meg együtemű felvételek. Amikor, csak ügetés-lépés, állj-lépés, ügetés-vágta és visszafele. Kis körök, kígyóvonal, jármód nyújtás aztán összeszedés. Szóval ami így eltereli a figyelmét. Csoportban meg: Mentek egymás mellett aztán szétválás, ő ügetni kezd te nem. Te vágtázni kezdesz ő nem, te lépsz ő üget. Te mész tovább ő elkanyarodik. Szóval, hogy rád figyeljen ne a másik lovakra. Mert ez amit most csinál tényleg életveszélyes egy hatalmas esés is lehet belőle. És én nem azt írtam neked ugye, hogy tépd a száját akkor még jobban vagy húzz rá pálcával mert biztos fogják ezt is írni, csak nem itt a probléma gyökere. Nekem is ilyen volt a lovam és mióta elkezdtem így idomítgatni kifogástalan terepen.
2012. júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
uuu ez hasznos lehet!!! rendben,köszönöm hogy írtál,akkor elkezdem majd tanítgatni!!:D
2012. júl. 11. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen a lovam, de nem az én kezem alatt lett ilyen ló, az előző helyén...ugyanígy dolgozom vele, ahogy az első írta, én megpróbáltam jobban húzni a szárat, de csak ellenkezés lett a vége, tehát most alakul már
2012. júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!