Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy ha öngyilko...

Miért van az, hogy ha öngyilkosság történik, akkor mindenki ledöbben, gyászol, sirat, felháborodik, csóválja a fejét, de mindezek ellenére az életében az illető a kutyát nem érdekelte?

Figyelt kérdés
Ezt annyira nem értem. Ha valahol öngyilkosságról hallunk, akkor a szerettei az illetőnek gyászolnak, kiborulnak meg minden - de ha ennyire szerették, akkor az illető hogy juthatott el az öngyilkosságig? Miért nem vigyáztak rá, figyeltek jobban még életében? Miért van az, hogy soha senkinek nem tűnnek fel a jelek, amikor még nem késő? Miért ennyire vakok az emberek? Egyáltalán mit csinálhat egy súlyos depressziós Magyarországon? Ki segít neki? Amennyire én látom, ha nem vagy sikeres és befutott, akkor le vagy szarva.
2011. aug. 8. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
tényleg semmilyen előjele nincsen. ismerősömön tapasztaltam. egyáltalán nem látszott rajta, hogy gondja lenne. mindig mosolygott.. =/
2011. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel: van, hogy hiába ismersz valakit, hiába figyelsz rá, benne olyan folymatok zajlanak, amiről tudomásod sem lehet. Ha gyanús is valami, kaphatsz olyan magyarázatot, amit el tudsz fogadni, hiszen akit szeretsz, abban meg is bizol annyira, hogy elfogadd a magyarázatát a firtató kérdésekre.
2011. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocs, de nem hiszem el. Szerintem mindig vannak jelek. Persze, ha olyanról beszélünk, aki tényleg közel áll az emberhez. A folytonos mosolygás is egy jel, ha az illető ilyet azelőtt nem csinált.


Utolsó: kérlek szépen, ide többet ne írj.

2011. aug. 8. 13:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Persze, jelek lehetnek. De ha rákérdezel, hogy miért van ez vagy az, kapsz egy hihető választ, amit lefogadsz. Mert normál esetben az emberek nem gondolnak arra, hogy a másiknak öngyilkos gondolatai vannak. Lehet, hogy azok a jelek egyszerű, hétköznapi problémára utalnak, mint ahogy az esetek 99,9%-ban ez így is van.

2011. aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
lefogadsz=elfogadsz. Bocs.
2011. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz hogy nem érdekelt senkit, csakhogy felnőtt embert nem lehet őrizni napi 24 órában, mert aki igazán elszánta magát, akár a kórház ablakából is kiugrik. Kényszerkezelés pedig nincs.
2011. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Nem igaz hogy nem érdekelt senkit, csakhogy felnőtt embert nem lehet őrizni napi 24 órában, mert aki igazán elszánta magát, akár a kórház ablakából is kiugrik."


Persze, de amiről én beszélek, az az ezt megelőző fázis, amikor még csak játszik a gondolattal.

2011. aug. 8. 15:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Személy szerint én is játszom a gondolattal, elég labilis vagyok, közben egyfolytában mosolygok.. mégis maximálisan egyetértek a 14:38-as válaszolóval. Szerintem a megelőző fázisban is magán kell segítenie az embernek (esetleg szakember segítségét bevonva). Ha ez kergetni az öngyilkosságba, hogy mindenki tojik a fejére, kereshetne új barátokat, próbálkozhatna közeledni emberek felé. Akinek ilyen problémái vannak, azt csak a környezet nem tudja kihúzni, ha ő nem tesz semmit.
2011. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Doruss ***** válasza:

Ezt egészen én sem értem, mert nálam a legfontosabb ok, amiért nem akarok meghalni, az a családom és a barátaim, mert fájdalmat okoznék nekik, és nagyon rossz lenne. Meg szeretem őket nagyon, és nem hagynának odáig jutni.

De nem mindig lehet észrevenni. Attól, hogy valaki sokszor levert, vagy szomorú, kedvetlen, nem gondolsz mindjárt arra, hogy biztosan öngyilkos akar lenni, mert mindenkinek vannak rossz napjai, időszakai. Meg valószínű, hogy ki se nagyon akarja mutatni, úgyhogy simán el lehet titkolni mások elől, még ha jól is ismerik, megkérdezik mi baja, mond valamit, hogy mi történt, amire simán rá lehet fogni.

2011. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Szerintem az ennek a legfőbb oka, hogy manapság lenézik azt, aki panaszkodik. Ezért is nem lehet a megelőzésre építeni, mert amíg nincs szemmel látható, komoly bajod, addig mindenki elküld a pi...-ba ilyen szövegekkel, mint: "itt sírsz nekünk a középszerű, unalmas kis életedről? szánalmas és gyenge sz@r vagy!" vagy pl.:"jesszusom, te tényleg egy nyomorék vagy. Öld csak meg magad nyugodtan!", és még esetleg a szüleidtől megkapod, hogy: "örülj neki, hogy csak ennyi problémád van! Etiópiában éheznek!". Rövidre zárva: az erkölcsi prédikáció, az nagyon megy mindenkinek, de a legtöbben csak a közönyösségüket, nemtörődömségüket és lustaságukat leplezik vele. Ha meg tényleg megtörténik a baj, akkor jön a kopp.
2013. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!