Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak hogy amikor...

Mit csináljak hogy amikor ugrunk (két cavaletti a végén 1 X) ne vágtázzon az akadály elött csak "benne"?

Figyelt kérdés
2012. júl. 12. 11:30
 1/5 B.Laura válasza:
Ezen szerintem nem tudsz változtatni, mert a ló így szokta meg. De végülis az én lovam is ilyen volt én jutalomfalattal vettem rá. Csak a kedvencével szoktasd, ha így próbálod.
2012. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem az első válaszolót, jutalomfalattal veszel rá lovat, hogy ne vágtázzon? Ez csak nekem tűnik hülyeségnek?
2012. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

én sem értem:D

szóval az a baj hogy az akadály elött vágtázik és ha nem hozza ki jól magát akkor elesünk.

Ezért kellene csak "benne" vágtáznia.

2012. júl. 12. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:
én úgy csináltam hogy akadály előtt 1 vágtaugrásnál beugrattam vágtába
2012. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor már az első rúd előtt vágtázik. Sokat kell idomítani. Gyakorolni a nyújtásokat, rövidítéseket. Ügetésből, vágtából az álljokat két-három lépésen belül. Én még azt csinálnám, hogy elindulok az akadálynak és amikor beugrik vágtába akkor lefordulok róla. És így mennék mindig közelebb, addig amíg el nem felejti és nyugodtan oda lehet engedni. Egy idő után rájön, hogy nem kell, úgy rárohanni, mert lehet nem is az ugrás fog jönni. Ha már nem is vágtázik rá, de ügetésből még rárohan, akkor is lefordítanám közvetlen előtte. Ilyenkor vigyázni kell, nehogy azt szokja meg, hogy gondol egyet és lefordul az akadályról. Úgyhogy mindent szigorú kontroll alatt.

Még egy másik lehetőség: mész rá az akadályra és közvetlen előtte megállítod. Hátralépeted és utána ismét elindulsz. Variálhatod azzal, hogy vagy lefordul vagy rámész az akadályra.

2012. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!