Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen magas akadályt kell...

Milyen magas akadályt kell átugrani egy lónak, hogy azt mondhassák rá jól ugrik?

Figyelt kérdés
És mennyi a maximum amennyit át kell tudni ugrania a legrangosabb versenyeken egy jó lónak? (most itt nem az extrém esetekre gondolok!)
2012. júl. 17. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Bár én nem értek hozzá, de nekem az ismerősöm 120-130-on mennek versenyeken. És elég jó lovas.
2012. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont a magasság nem lényeges. Egy kisebb akadály esetén is látszik, hogy mennyire szépen ugrik a ló, illetve a pálya az, amivel meg lehet szivatni a lovat. Nem véletlen, hogy versenyen külön pályaépítők vannak. Tehát attól, hogy mondjuk a ló átbukdácsol 160cm-en, még nem biztos, hogy jó ugróló lesz.
2012. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagydíjakon általában 164 cm-es akadályokat ugranak a lovak, de nem csak a magasság számít hanem az akadály szélessége is, vannak elég széles és nem alacsony oxerek, meg kombinációk, ahol a lónak nem sok vágtaugrásra van lehetőség az akadályok között, szóval nem egyszerű és pluszba ezek mellett ott a vizes árok is, az elég hosszú, nem tudom pontosan mekkora, de sztem több 2 m-nél...
2012. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A nagydíj szintű ugróversenyeken 160-170 cm magasság van , ez kategóriánként változhat.Amelyik már 120 130-on megy az már egy jó közép kategóriás ló lehet. Itt igazából a stílus és a felépítési adottságok dominálnak nem csak az akadály magassága. 80 centit is átlehet ugyanolyan szép stílussal ugrani , mint 180 -at.Csak utóbbi laikus szemmel látványosabb.
2012. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a magasság számít... Persze azért nagyon jó ló, aki ilyen 170 cm-ket ugrál, de hiába ugorja meg egy darab megismert akadályon azt a magasságot, ha a többinél ellenszegül, kifordul, megáll, vagy egyszerűen ráun, és nem hajlandó néhány ugrásnál többet teljesíteni...
2012. júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól,hogy megugrik 2 métert még ugorhat ronda stílusba.Nem a magasság számít abban,hogy jól(szépen) ugrik-e a ló..
2012. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!