Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha egyszer...

Mit csináljak, ha egyszer félek a magas akadályokon való átugratástól, de az edzőm meg az apám rám erőltetik?

Figyelt kérdés

Akinek nincs semmi normális válasza, az inkább ne is olvassa végig, köszönöm.


Akármennyire is megbízható lovon lovagolok, egyszerűen félek a 70 cm-nél magasabb akadályokon való átugratástól. Tudom, hogy gyerekesen hangzik, pedig már 7 éve lovagolok.

Igazából nem is magától a magasságtól, hanem inkább attól félek, hogy nem fog jól kijönni a távolság, leüti a ló, megáll, leesek, stb... Hiába mondom ezt az edzőmnek meg az apukámnak, hogy nem akarok magasat ugratni, rámerőltetik, mindenáron profi lovast akarnak belőlem csinálni, meg azt mondják, h "de kellenek magas akadályt is ugrani, így fejlődsz". Oké, megértem, de mit csináljak ha egyszer félek???!!

Tegnap pl. ugróedzésem volt, és összetett akadálysort ugrattunk, ami 2 akadályból (x és oxer) állt, aztán egyszercsak az edzőm baromi nagyra, kb. 1 méteresre az oxer hátulját felrakta.. Én meg elsírtam magam mert félek a magas ugrásoktól.. :/


Mit csináljak, vagy hogyan mondjam az edzőmnek? Vagy mit hogyan csináljak?

Köszönöm előre is a NORMÁLIS válaszokat!


14/L


2012. ápr. 8. 13:39
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Győzd le a félelmedet! Kezd kis akadály ugratásával,aztán szépen lassan eljutsz a nagy akadályhoz is.. Sok sikert! ;)
2012. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. ápr. 8. 13:58
 3/24 anonim ***** válasza:
én 90 cm felett nem merek
2012. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Magyarázd el nekik, hogy MÉG nem érzed magad késznek erre a feadatra, és ha továbbra is így erőltetik, akkor a végén meg fogod utálni a lovaglást, azt pedig nagyon nem szeretnéd.

Próbáld meg azt, h esetleg tényleg csak 1-1 lyukat emeltek az akadályokon, akkor hátha nem olyan félelmetes, és fel se fog tűnni, h milyen magas :)

2012. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Fokozatosan kell neki menni az akadályoknak. Én se mernék egyből 110-et ugratni. Ehhez az kellet, hogy egész nyáron ugrassak több fajta akadályt más magasságokba fokozatos emeléssel. Aztán nyáron megugrottuk életünk első kőfalát aztán egy 110cm-es oxert. :) Nagyon jó volt! Bár most így hirtelen nem biztos, hogy megugranám.

Amúgy bocsi, hogy ezt mondom de: Apád hülye!!! Ez a te biztonságodról szól. Ha olyat kényszerít rád amitől még félsz, akkor örökre is elveheti a kedved akár! Ezzel vigyázni kell.

2012. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Hű de baromi magas egy 1m-es akadály!!!

Kislány, vagy mondd meg nekik kerek-perec, hogy hobbilovas maradsz, mert semmiféle ambíciód nincs a versenyzéshez, vagy ne rinyálj, hanem fogadj szót és csináld. Neked kell eldönteni, mit akarsz, ha nem vágysz versenykarrierre, nem gáz, lehetsz nagyon boldog hobbilovas, semmi gond ezzel. De ha nem közlöd fehéren-feketén, hogy mit akarsz, akkor nem fogják megérteni.

2012. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nézd, helyetted nem tudják megcsinálni. Ha nem akarod, nem csinálod, ennyi. Előbb-utóbb felfogják.

Nem élheted az ő életüket, ha te nem akarsz profi lovas lenni, semmilyen erőltetés hatására nem leszel az.

2012. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Hűű Gabka77 tényleg magas az 1 méter. Attól még, hogy te egy "marhaprofi" ember vagy, és neked nem magas, de képzeld (hűűha) nekem igenis magas. Nem tudom, miért hordod ilyen magasan az orrod, de nem kérdeztem az akadály magasságáról a véleményed és ne kislányozz engem, gondolom te se szeretted, amikor ennyi idő voltál, hogy lekislányoznak. Ja és nem rinyálok. Nagyon tudlak irigyelni (márha lovas vagy..) hogy te úgy születtél, hogy az 1 méter meg se kottyan! Jó neked!

Sajnállak, ha baj van a modoroddal...



Köszönöm a normális válaszokat :)

2012. ápr. 10. 16:59
 9/24 A kérdező kommentje:
idős*
2012. ápr. 10. 16:59
 10/24 anonim ***** válasza:
67%

Nincs baj a modorommal, csak neked fáj az igazság. Ha tudsz olvasni, azt írtam, hogy ha nem akarsz, ne ugrass, nem kell mindenkinek ugrania, attól még nagyon boldogan lovagolhat egész életében. De akkor ezt kerek-perec közöld az illetékesekkel. Ha viszont versenyálmokat dédelgetsz, akkor TÉNYLEG NE RINYÁLJ, amit az edző mond, az szentírás és ha azt mondja, hogy ugrasd át a templomtornyot, akkor azt teszed és kész. Versenyző csak úgy lehet valakiből, ha pontosan azt teszi, amit az edzője mond neki - nem csak a lovassportban, mindenhol. Gondolod, hogy a profiknak mindig minden edzés full boldogság? Dehogyis az. Sőt. A versenyzés nagyon kemény munkával, önmegtagadással és teljes alázattal jár, másként nem megy. Nem kell mindenkinek versenyeznie, de el kell dönteni, mire vágyik az ember és ha többre, mint hobbi, azért bizony tenni kell, nem keveset.

A kislányért meg nem tudom, mit ugrálsz, 14 éves kislány vagy, nem???

2012. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!