Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet egy lovat hátrafe...

Hogyan lehet egy lovat hátrafele léptetni?

Figyelt kérdés
A lovam ha minden igaz tudja, mert az átlag lónál jobban volt tanítva (tehát nem csak betörték), csak én nem vagyok biztos benne, és nem akarom, hogy véletlenül kárt okozzak benne... Ha jól tudom, úgy kell elindítani, hogy közben a zablát úgy húzod, mintha meg akarnád állítani...

2012. júl. 24. 12:07
 1/5 x) ***** válasza:

Hallottam már párféle módszerről nem mindenhol ugyan úgy tanítják a lovaknak. Mi úgy szoktuk hogy a szárat picit húzod hátrafelé a lábaddal pedig a ló vállánál adsz jelzést. Tehát nem a hasánál hanem elöl. De van hol rendesen előrehajtó segítséggel csinálják, de a testsúlyodat máshogyan helyezed. [link] Nem biztos hogy érthető de ennél jobban sajnos nem tudom elmagyarázni.

De ez is segíthet: [link] (bár ez egy harmadik féle módszer) :D

2012. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokféle módszer van. Általában úgy szokták, hogy ellentétes szár és csizma. Pl jobb szárral ellentartasz és bal csizmával megnyomod a hevedernél, persze a bal szárat is meg kell tartani. A ló hátát egy kicsit tehermentesíteni kell, alig láthatóan. Én úgy tudom, hogy a hátralépetést is előrefelé kell megindítani, de nem engeded ki elől, hanem megtartod és akkor hátra fog lépni.
2012. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nálam, szárat a ló vállánál (minél lentebb) kicsit húzod, súlypontod hátra helyezed (kissé hátrébb dőlsz), és felváltva belenehézkedsz a kengyelekbe.
2012. júl. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még mielőtt bármit is csinálsz elő kell készíteni a lovat a feladatra.


egyenes vonalon, lehetőleg 4 lábra meg kell állítani


Félfelvétellel felhívod a figyelmét a feladatra


felvevő szársegítséget alkalmazol és ezzel egyidejűleg zársz mind a 2 csizmával


Ha elindult hátra figyelsz , hogy egyenes vonalon haladjon , ne tolja ki a farát vagy a vállát. Ha megcsinálja meg kell dicsérni és először elég csak egy pár lépést hátraléptetni.

2012. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! ^^ :)


Lóerő, az én lovam ezt már eleve tudja, tehát nem úgy fogom kezelni, mint egy kezdő pónit... ;) Mindazonáltal, neked is köszi a segítséged, ki fogom próbálni! :)

2012. júl. 25. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!