Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miféle abszurd baromság, hogy...

Miféle abszurd baromság, hogy amíg nyugaton mindenhol egyre nyitottabbak a kutyák iránt az üdülőhelyeken, addig magyarországon meg menetelünk hátrafelé?

Figyelt kérdés

Annyira felhúztam magamat, ahogy a kutyások ellen vannak pl a Balaton körül. Most mutatták a TV-ben, hogy mindenhová "TILOS", "TILOS", "TILOS"...

Holott a világon mindenhol egyre másra nyílnak a kutyás strandok és a kutyát is fogadó szálláshelyek. Azzal értenék egyet, hogy legyen kutyás és kutyátlan, mert valóban, aki nem szereti, arra ne erőltessük. De a kutyásra se azt, hogy hagyja otthon. Legfeljebb mostantól a balatoni települések egyetlen forintomat sem fogják megkapni, mert nem megyünk oda többet -.-


2011. máj. 26. 19:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Beteges az a hiszti, amit nálunk csapnak az állatok körül. Olaszországban, Franciaországban, Spanyolországban bárhová beviheted a kutyusodat, sokszor a tulaj állatkája is ott üldögél az üzletben. Amszterdamban pedig egy teázóban a tulajdonos macskája odajött hozzám, és az ölembe ült. Nem tudom, mitől reszketnek itt annyira. Ha még olyan nagy tisztaság lenne nálunk, hogy félni kellene egy kis állatszőrtől, de ezek az országok mind magasan vernek minket köztisztaság terén is.
2011. máj. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szánalmas...max kempingbe viheted de minek, ha ott kell hagynod mert a strandra már nem....

Nekem macskám van, azzal még nehezebb, mert azt meg ott is kell hagyni a szálláson, de ha sátorral mész, akkor nem tudod...úh épp pórázon tanítom járni, kihívás...

2011. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Első vagyok. Második:

Nagyon szeretem az állatokat, de egy cicusnak tényleg ezerszer jobb, ha otthon hagyod és rábízod valakire, mert a macskák nagyon nehezen tűrik a helyváltoztatást. Szerencsétlen macskát pórázon sétáltatni szerintem idiótaság. Akkor inkább kérjétek meg valamelyik szomszédot, hogy naponta kétszer ugorjon át megetetni, és mászkálhasson szabadon otthon, a saját kertetekben.

2011. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ninna ♥ ***** válasza:
Igen, sajnos, ez engem is nagyon zavar és már nagyon elegem van.. bár ettől függetlenül mi ugyanúgy lemegyünk a balatoni nyaralónkba. A kutyusok nagyon fogják szeretni a nyaralót, és a Balatont, a nagyobbik kutyusunkkal a tavaly nyarat is lent töltöttük, a kisebbiknek ez lesz az első. Persze, más programokat is csinálunk, pl. a barátommal kettesben séta, fagyizás a városban, stb, de ahova tudjuk visszük a két ebadtát is :-) Mi egyébként szabad strandokra szoktam lemenni a kutyákkal, senki az égő világon nem szól ránk, nincs kiírva sem, és szeretik az emberek őket, mert fegyelmezettek, és tök vicces ahogy pancsolnak : DD
2011. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Valószínűleg belejátszik a tolerancia hiányában az is, hogy azért nálunk még mindig nem evidens sok gazdi számára, hogy ha a kutyája elvégzi valahol a dolgát, akkor megtisztítva hagyja ott a terepet.
2011. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg belejátszik a tolerancia hiányában az is, hogy azért nálunk még mindig nem evidens sok gazdi számára, hogy ha a kutyája elvégzi valahol a dolgát, akkor megtisztítva hagyja ott a terepet."


Ez igaz, de ez általánosítás. Azért, mert a kutyások egy része barom, azért miért kell az ÖSSZESNEK szívnia?

2011. máj. 26. 19:56
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát, ez az, amit én sem értek... Miért nem lehet a kb. 400 balatoni strandból 10 olyat kinevezni, ahol a kutyákkal is lehet strandolni. Aki fél/undorodik/nem szereti a kutyákat, az mehetne a másik 390 helyre! De mind1, ez úgysem lesz így soha, mert a döntéshozók közül ez senkinek sem az érdeke. Amúgy Magyarországon csak az állóvizekben tilos kutyát úsztatni, folyóvizekben elméletileg engedélyezett. Mi pl. a Dunára járunk.:)
2011. máj. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
teljesen egyetértek mindenkivel! és is nem egyszer mulasztottam el nyaralást, mert a kedvencem nem jöhetett... tényleg úgy kéne, hogy olyat, ahova csak kutyások, meg olyat, ahova nem lehet vinni, de az elsőből egy darabsincs, mert ha a szálló meg is engedi, a sok kényes vendég nyavalyog -.-
2011. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

19.25

Ez a legnagyobb tévhit a macskákkal kapcsolatban :)

Az enyémet mindenhova visszük, mivel nem kinti cica nem zavarja a helyváltoztatás. Lakás, lakás. Sétálni meg imád, csak nem arra amerre én szeretném :)

Autózni is szeret. Nem tudom a macskákkal szemben miért van ez az előítélet. Nagyon jól szoktathatóak. Ha egy kutyát nem viszel sehova 5 éves koráig ő se bírja az utazást. Amúgy én már sokszor láttam h macskát sétáltattak és ment is rendesen a cica, mint egy kutya, sokkal okosabbak mint a többség hiszi csak nehezebben taníthatóak :)

Remélem ezek az előítéletek is megszűnnek, nem csak a kutyákkal szembeniek.

2011. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
tök egyetértek,szerintem is kiborító,hogy sehova nem lehet vinni őket. Ezzel együtt én pont lesz@rom,hogy nem lehet,és beviszem őket a szabad strandon,tavaly találtunk egy tök jót,az összes környékbeli kutyás oda járt,komoly bandázás volt a vízben délutánonként.
2011. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!