Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 4-5 éves, nem túl szelíd...

Egy 4-5 éves, nem túl szelíd kancát meg lehet tanítani, hogy feladja a lábát?

Figyelt kérdés
A nem túl szelíd alatt azt értem, hogy nagyon ijedezős, nem szeret egy helyben álldogálni...
2012. júl. 24. 12:34
 1/9 x) ***** válasza:
Minden lovat meg lehet ha érted a dolgodat és van hozzá elég türelmed.
2012. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 3 évesnek tanítottam meg. A gazdája öreg volt, akikre rábízta meg nem foglalkoztak vele. Az ijedezősség valószínűleg el fog múlni, ha látja, hogy bízhat benned. Úgyhogy először mindenképpen azzal kezd, hogy megbízzon benned. Utána bármit meg tudsz vele csinálni.
2012. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És hogy értessem meg vele, hogy bízhat bennem?
2012. júl. 24. 13:51
 4/9 anonim ***** válasza:

legyél vele sokat ne dolgozzon csak vidd ki sétálni, legelni..

idő kérdése. ;)

2012. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
eddig csak ritkán kocsizott, nem is tudnék vele dolgozni, mivel nincs is belovagolva ×s
2012. júl. 24. 16:06
 6/9 anonim ***** válasza:
én a sajátommal ez végigcsináltam, sok türelem és fokozatosság. Nálunk elején csak patakaparó nélkül lábat föl, de szinte meg sem fogtam máris le. Utána fel, pár másodperc és le, aztán patakaparóval a kézben pár másodperc, aztán patakaparó kefés részével néhányszor végigsimogattam a patát... és így szép lassan. Azóta remekül adja a lábát.
2012. júl. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát igen , ezt csikó korban kellett volna, most már sokkal nehezebb lesz vele. A lényeg , hogy legyen hozzá sok türelmed és kitartásod.
2012. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én sokat futószáraztam és vezetgettem. Igyekeztem, hogy sose érje semmi ijesztő amikor velem volt. Sokat dicsértem, simogattam. Először elégedj meg azzal, hogy megáll amíg simogatod. Mindenhol, ahol csak éred. Ha elindul hagyd abba a simogatás és állítsd meg, majd kezdd előröl. Aztán jöhet a pata felvétele csak egy pillanatra. Néha persze nem árt egy hangos "nem" vagy "mit csinálsz", ha elindul vagy egy kis pofon. A lényeg, hogy értse mért kapja, és ne ütlegelés legyen csak egy határozott pofon és utána álljon helyre a béke. Ha tudja miért kapta akkor meg fog benned bízni, mert tudja, hogy csak úgy nem bántalmazod és nem terrorizálod utána percekig. Először mindenképpen futószárazás után foglalkozz vele szerintem. Én még azt is csináltam hogyha elindult vagy elvette a lábát akkor megpörgettem az eleje körül.
2012. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy "megpörgetted az eleje körül"?
2012. júl. 26. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!