Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg lehet változtatni egy ló...

Meg lehet változtatni egy ló nevét?

Figyelt kérdés
Gondolom minden lónak csikó korában adnak egy nevet ami egy darabig el kíséri.Miután meg vettem a lovat meg változtathatom a nevét, vagy nincs értelme.Te meg változtattad?
2012. júl. 25. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy hívod a lovadat, ahogyan akarod.
2012. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Gondolom nem szoktak a lovak megjegyezni a neveket ,szoval igen
2012. júl. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha van papírja, akkor azt nem olcsó megváltoztatni, de meg lehet papíron. De a hívó nevét (amin általában szólítod) meg lehet, de nem célszerű.


Mondjuk veszek egy Kócsag nevű kancát én nem nevezném át Lady-re, mert az jobban tetszik. Ha X évig Kócsagnak hívták, akkor én is annak fogom, mert a ló megjegyzi a nevét, és amúgy is idő kell míg megszokja az újat, nem is biztos, hogy hallgatna rá.


Hozzánk már került kupectől névtelen ló, mi elneveztük megszokta. Amikor lekértük a csikóbélyegzési lapját kiderült, hogy eredetileg Tündérnek hívják. Ha lesz lóútlevele, akkor ez a név fog belekerülni zárójelesen meg a mostani neve.

2012. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem lévő írta, ha papíron (pl. lóútlevélben) már be van jegyezve a neve, azt csak drágán tudod neki átíratni, ettől függetlenül a hívóneve szabadon megváltoztatható, de pl. ha versenyen indulsz a lóval, az útlevélbe bejegyzett névvel kerülhet csak fel a startlistára. Ha meg nincs papírja, akkor nyugodtan... bár nem célszerű, mert a ló igenis megjegyez valamennyit a nevéből.
2012. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg de ajánlott hasonló hangzású nevet adni.

Lady- Léni- Lini- Dini

ilyesmikben gondolkozz.. :D

2012. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én lovamat máshogy hívják papíron mint ahogy én hívom. Nehéz is lenne úgy hívni, mivel elég hosszú a neve. A nevét amivel hívom én adtam neki születésekor, a papíron lévőt pedig a gazdája. Elkerültem arról a helyről, de megvettük a csikót. Igazából nem kérdeztem hogyan hívták. Úgy hívtam az elejétől fogva, amit adtam neki születésekor. A lovak elég tanulékonyak, úgyhogy 1 hét alatt simán átszokik az új nevére. Szerintem, akkor a legjobb nevet változtatni, amikor odakerül az új helyre. Akkor talán még könnyebb.
2012. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem célszerű mert bizony hogy ha évekig ugyanaz a neve megjegyzi!
2012. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
áhh én is meg akarom változtatni egy 3 éves lovam nevét segítsetek. a neve szófia valami hasonló hagzású nevet mondanátok.(ember nevet nem szeretnék a lovamnak)
2014. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
előző voltam. ja és csak 2 napja van nálam szoval most került új helyre és most kapna új nevet is :)
2014. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!