Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes megvenni a ló felszere...

Érdemes megvenni a ló felszereléseket/ ápoló felszereléseket még a ló megvétele előtt?

Figyelt kérdés
Ha még nem tudom milyen lovat szeretnék?

2012. júl. 25. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

(nincs és nem is volt soha lovam)

ha biztos hogy veszel akkor ápolo felszerelést érdemes... lófelszerelést nem, mert azt minden lóra más-más méret kell..

2012. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 x) ***** válasza:
Szerintem nem. Bármikor történhet valami ami miatt nem vehetsz lovat és akkor fölösleges volt megvenni a cuccokat. Az pedig gondolom egyértelmű hogy látatlanban pl. nyerget nem veszünk.
2012. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és a ló ápoló felszereléseket?
2012. júl. 25. 18:55
 4/11 anonim ***** válasza:
én megvettem előre, igaz csak rá 3 évre lett lovam, de legalább nem kellett feleslegesen költenem :D
2012. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A szomszédom nem régen vett egy lovat. Egyedüli ló volt, mindent adtak vele, kantárt, kötőféket, még nyerget is!

Ha például te is egy ilyen lovat nézel ki, akkor feleslegesen vettél meg mindent előre!

Ami nem méretfüggő, azt akkor is megveheted bármelyik lovasboltban, ha már a lóra megalkudtál!

2012. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pucoló cuccokat, köteleket, futószárat, vödröt vehetsz előre, ez enni nem kér, meg bármelyik lóhoz jó. Viszont kötőféket, kantárt, nyerget akkor vegyél, ha már a ló megvan, mert így tudod milyen méret kell.
2012. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kötőféket, nyerget/hámot, kantárt stb.-t ami méretre megy nem mert ki tudja mekkora lovat fogsz ki..

ápoló cuccos, vödrök ilyesmik simán de ha újonnan veszed az esztétikailag szebb ha minden egyszínű.. de mondjuk veszel rózsaszín cuccost azt rárakod egy ménre? jó rá rakhatod.. de nem hiszem hogy rá fogod.. :D

2012. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit érdemes venni, az a lótartásról, lógondozásról, lóápolásról szóló könyvek, videók!

Akár a neten is találsz egy csomó mindent, vagy rendelhetsz szakirodalmat!

2012. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ápolócuccokat nyugodtan, de amiket méretre kell venni (nyereg, kantár, kötőfék), azokat ne, nehogy úgy járj, hogy megveszed a cuccot, utána a lovat, aztán nem jó a cucc a lóra. Ezeket akkor se vedd meg előre, ha már tudod, hogy kb. milyen lovat szeretnél, mert az alkata minden lónak más, amelyik nyereg az egyikre jó, az a másik ugyanolyan fajtájúra nem biztos, hogy jó.
2012. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt már rég eldöntöttem hogy csak kancát szeretnék, a könyveknek is utána fogok nézni
2012. júl. 25. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!