Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 20m x 20m rész elég lenne...

20m x 20m rész elég lenne lovagolni? És leírnátok még hogy milyen felszereléseket kell vennem hogy ügetni tudjak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 07:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
neked nem árt lovas ruha és cipő se,a lónak se árt ha van kantárja meg nyerge, a nyereghez heveder és kengyel :D
2011. nov. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

20X20 nagyon kicsi. Egy kisebb méretű díjlovagló négyszög területére minimum szükséged van, ez pedig 20X40, de még ezt is nagyon szűkösnek fogod érezni, nem ideális.

A kérdés azon részét, hogy milyen felszerelés kell az ügetéshez, nem nagyon értem. Ugyanaz, mint bármi más jármódhoz. De ha ennyire nem értesz a lovakhoz, akkor ugye nem akarsz egyedül, saját lóval lovagolni????

2011. nov. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom kezdő vagy. Először tanulj meg lovagolni egy oktató segítségével. Ott megtanulod a lónak a szükségleteit, és hogy mi mire való.

Ügetni lehet szőrén is csak egy kantárral is. Ha nincs semmilyen felszerelésed, akkor a legolcsóbb, ha használtan veszel minőségi cuccokat, ami a te ruháddal együtt alsóhangon is 80-90 ezer Ft.


Lovagolni minimum egy 20X40-es, de jobb a 20X60as vagy 40X60as karám kéne.

2011. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Dvorzsák Fruzsina válasza:
70%
Szerintem a 20x20-as nagyon kicsi, egy fél díjlovagló négyszög, nem hiszem, hogy tudsz majd benne lovagolni, bár ez attól függ, hogy mit akarsz benne csinálni. >>Mert ugye alakzatokat nem tudsz lovagolni, ugratni meg pláne nem! Szerintem minimum egy 40x20 m-s lovarda kellene, ha akarsz egyáltalán lovagolni. Ha viszont futószáron lovagolsz, vagy nem ugratsz, akkor elég a 20x20-as (talán), DE akkor nagyon kell ügyelned rá, hogy mindkét kézen kb. ugyanannyit lovagolj (ha vágtázol, mindkét kézen ugyanannyit vágtázz)! Arra is figyelj, hogy a lovad ne a vállán forduljon a sarkokban (azaz ne dőljön be), mert akkor akár le is sántulhat. Nem tudom, hogy kezdő vagy-e, de ha igen, célszerű egy hivatásos edzőnél tanulnod, ott megtanulhatod a lószerszámok neveit is :D
2011. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat , ne ijedjetek meg :) csak voltam lovagolni és már egy jó pár éve nagyon szeretnék megtanulni lovagolni és lovat is, csak lemértem hogy mekkora hely van rá( de amúgy áttudom vinni egy nagyobb telekre is).
2011. nov. 2. 21:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet, hogy butaságot írok, de a lovat senki sem említi, mint szükségest, az ügetéshez.. Mennyibe kerülhet egy kis ló, kisgyereknek?
2011. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolsó! A kisgyerek a kis lovat hamar kinövi, a ló ára meg függ a fajtájától, képzettségétől, származásától.

Még mindig azt mondom, hogy a saját ló előtt a kérdező tanuljon meg lovagolni egy jó oktató mellett lovardában. A lótartáshoz, pedig egy nagy terület kell.

2011. nov. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
KÖSZI,igen ló is kellene az ügetéshez , amúgy kis gyereknek jó a shetland póni vagy a welsh póni de hamar kinövik a gyerekek nem mintha én nem lennék gyerek de..... mondjuk a welsh póni azért felnőttnek is talán jó mert 140 körül van a marmagassága vagy kevesebb :)
2011. nov. 7. 16:01
 9/14 anonim ***** válasza:
hát,én nézegettem egy jobb ló már kijön 300.000 -ből is. pónit meg láttam 80-180.000 ig :)
2011. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
így vann :)
2011. nov. 19. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!