Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen típusú illetve márkájú...

Milyen típusú illetve márkájú nyeregemelő/marvédő lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
A szivacs, a zselés vagy a szőrmés a legjobb? És milyen márkájú az amelyik a legtovább bírja, és a legjobban véd?

2012. júl. 29. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

én olyat használok ami ilyen szürke és olyan a formája mint a nyeregnek és az jól tart, vagy ha valaki rosszul nyergelt és nagyon(nagyon nagyon nagyon) feltörte a marját akkor egy nagyon vastag egyszerű szivacsot veszek azt olyasmire igazítom mint egy kisméretű nyeregalátét (csak a nyeregnél legyen [elsőkápától hátsóig,nyeregszárnyrész alá nem kell]) és azután kivágok egy kockát ott ahol sebes neki és ezt rakom a nyeregalátét alá, de ilyenkor jobb pihentetni :))

vagy ilyen horze szőrmém is van azis jó, de ezek inább megelőzésre vagy ha már begyógyult neki csak a szőt nem nőtt még vissza.. :D

2012. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én nem kezdek el farikcsálni.

Nálunk is van szivacs, egyesek a szőrmére mások a zselésre esküsznek. Én mindig kölcsönkérek. Általában szivacsot kapok, de azt hiszem nem ez a legjobb hiszen néha félrecsúszik.

2012. júl. 29. 14:39
 3/14 anonim ***** válasza:
én zseléset és szőrméset is használok, de a szőrmés nálam jobban bejön valamiért
2012. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem nyomódik el előbb-utóbb?
2012. júl. 29. 15:10
 5/14 anonim ***** válasza:
nem, bár a szőrmés hátránya, hogy van, amikor le kell szállnom lovaglás közben és újra nyergelni, mert elcsúszott, a zseléset akkor rakom rá, amikor túl lusta vagyok a szőrméssel babrálni :D
2012. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A szőrmés hamar ronda lesz, és viszonylag drága is. A zselében egy idő után elcsúszkál a zselé, így csökken a hatásfoka, és szintén viszonylag drága. A szivacs a legolcsóbb, ahhoz képest elég hatékony, és nem igen tud tönkremenni - ha mégis történne vele valami (szétrágja a kutyád), akkor pedig nem gáz újat venni, merthogy nem drága.

Szóval vegyél szivacsot. Márka mindegy, nem kell túl menő, mert egy szivacsot nem lehet elrontani.

2012. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elcsúszni egyik sem szokott nálam... szerintem csak akkor csúszik el, ha nem jól teszed fel, de akkor mindegyik.
2012. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nálam sem csúszkál a szőrme.. valami nem okés nálatok.


visszatérve a fő problémára: mit szeretnél elérni? elöl emelni, a mart/gerincet védeni, súlyt eloszlatni, hátsó kápát emelni? (a megoldás, ebben a sorrendben megválaszolva: acavallo zselé, ami előre való; marnál kivágott szőrme vagy marnál kivágott zselé; zselé; acavallo vagy horze zselé hátra vagy pingpongütő

2012. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Megemelni az első kápát. Ezzel védeni a lovam marját, illetve a nyereg keménysége miatt a hátat is védeni fogom.

Tehát akkor a szivacs lenne a legalkalmasabb és a szőrme?

Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 29. 22:46
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, a szivacs a legjobb.
2012. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!