Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy magyarázzam meg egy...

Hogy magyarázzam meg egy laikusnak azt, hogy a lovaglás egy nagyon jó dolog, de nem kis veszélyeket rejt magába, és ne képzelje el azt, hogy minden csak úgy megy, hogy felülünk a lóra, és hipp hopp már profi lovasok vagyunk?

Figyelt kérdés

2012. júl. 29. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Laikusnak ezt NEM tudod megmagyarázni, hidd el. :D
2012. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Majd megtapasztalja :) Addig úgyse hiszi el...
2012. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Így, ahogyan most leírtad.

De amúgy nem fogja elhinni, mert azt hiszik, hogy csak ülni kell. Én is próbáltam már ezt elmagyarázni, erre azt válaszolta a csaj, hogy lovagolni nem nehéz, mert ő már lovagolt. hiába mondom neki, hogy lovon ülni, és vezetgetve utazni egy kört, az nem lovaglás.

2012. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy nem tudod elmagyarázni, az én szüleimnek lovardája van, amióta az eszemet tudok lovagolok, olyan nekem, mint a járás vagy a futás. De én sem értettem miért is olyan veszélyes ez, amíg egyszer le nem estem a lóról és úgy estem, hogy majd egy hétig kómában voltam utána, csoda, hogy élek. Aki ilyet még nem látott, hallott, tapasztalt, az nem fogja megérteni..
2012. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
ültesd rá
2012. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is ugyan ez a problémám.......:/ meg nekem angol telivérem van és kicsit érzékeny arra hogy ha 'pattognak' a hátán.Nos ez a laikus ember meg van vagy 95 kiló és ráakar ülni...:/ félek hogy tönkre teszi a hátát azzal hogy nem is hallgat rám..(mert nem fog)
2012. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Nekem volt egy ilyen barátom,na akkor kapott is érte rendesen.Mondtam neki,hogy akkor egy lovaglóórára jöjjön el,na nem is akarta jönni.Ilyen embereknél első probléma az,hogy félnek is felülni a lóra,csak beszélni tudnak.Végül mondtam neki,ha annyira könnyű,felülni ő is feltud nemde!?Nagy nehezen belement.

Kezdődik az egy óra lovaglás.

1,A ló érzi,hogy nem határozott aki rajta ül,így össze-vissza ment. (A lovam hallgat rám maximálisan,ezért mertem felültetni rá és elengedni teljesen szabadon őket a karámba.)

2,Rátettem futószárra,de természetesen ügetésnél nem találta el mikor kell leülni.Ekkor mondtam neki,hogy akkor ki a kengyelből a lábakat,na 20 perc kengyel nélküli ügetés után könyörgött,hogy leszállhasson.

Mikor leszállt,2órán keresztül azt szajkózta,hogy mennyire nagyra becsüli ezek után a lovasokat..

A lényeg,hogy mutasd meg neki az izomlázakat és kihívásokat jelentő feladatokat és akkor észreveszi,hogy neki sem annyi volt a dolga,hogy üljön..akkor valószínű a lovasoknak is sok munkájukba telik,míg egy könnyűnek kinéző feladatot megtanulnak,helyesen végrehajtanak.

2012. júl. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember hülye már elnézést. Ezeknek te hiába akarsz újat mutatni vagy elmagyarázni/tudtára hozni dolgokat ha már Ő ezeket "tudja".
2012. júl. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ajj,hát igen...

a minap holt fáradtan léptettem le a pályáról,és nem értette édesanyám,hogyan lehet a lovaglásban elfáradni....regéltem már nemegyszer a lovaglásról neki,ráadásul szinte kánikula lett.

2012. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el és ültesd fel egy lóra. Ahova én járok volt egy anyuka, aki a gyereknek erőltette, mert a családban van egy jó lovas ember és úgy gondolta majd az ő gyerekéből is az lesz. De a kislány folyamatosan panaszkodott, így anyuka úgy döntött kipróbálja. Aztán pár alaklom után rájött, hogy hoppá nem is olyan egyszerű dolgot szeretne a kislányától. Azt hiszem azóta se láttam őket.
2012. aug. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!