Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aki bértartásban tartja a...

Aki bértartásban tartja a lovát, az hetente hány alkalommal megy hozzá?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 06:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden nap ki kell menni mindenkinek az a ló nem lovagolja le magát...
2012. júl. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem minden bértartó megy ki minden nap
2012. júl. 30. 09:26
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi bértartónk heti 3-4 alkalommal jön, egy elfoglalt vállalkozó, de van amikor többször is kijár.
2012. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg a ló sem szereti, ha mindennap piszkálják, jobban érzi magát a társaival a legelőn, na meg nem is kell mindennap lemozgatni.
2012. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első nagyon nagy butaságot írt. (már bocsánat)

Egy lónak nagyon nem tesz jót, ha minden nap lovagolva, nyúzva van, még a legszélsőbb esetben is egy héten MINIMUM egy szabadnapot kell neki adni.

Az én tapasztalatom az, hogy a bértartók idejüktől függően heti 3-4x járnak ki.

2012. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tehát kb. minden másnap.
2012. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A normális bértartó minden nap kimegy amikor nincs halaszthatatlan ügye. Azt a lovat meg nem kell minden nap lovagolni, de attól még foglalkozni kell a vele, mert lehet, hogy a lovásznak ki van adv a patakaparás meg ilyesmik, de soha nem fogja olyan jól elvégezni, mint a ló gazdája.
2012. júl. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én heti 5-ször járok ki hozzá. Az ötödik alkalom az vagy terep vagy futószárazás, szóval nem érdembeli munka. Egyetértek az előttem szólókkal, 4-szer elég lelovagolni, de akkor legyen kemény munka, hogy szépen kimozogja magát. :)

Egyébként (most ne kövezzetek meg) de az a két nap, amit nem vagyok ott, ha akkor nincs is lepucolva egyáltalán semmi baja nem lesz. Sőt, olyan jó kis sárfürdőket szokott venni a legelőn, hogy másnap, mikor megyek, csak nézek. :D Meg minden átgondolás kérdése. Nálunk pl a lovászoknak "nincs kiadva" hogy pucoljanak patát. Így hétfőn, mikor tudom, hogy másnap nem megyek, munka után jól kipucolom neki, bekenem patazsírral, stb. Szerencsére a levelőn nincsenek kövek, mert anno összeszedtük őket a bértartókkal. És hála égnek még soha nem történt meg, hogy lett volna neki szerdán kő a patájában, vagy hogy fel lett volna neki nyomódva. Szóval mindent meg lehet oldani, és nem kell ezt olyan rettenet véresen komolyan venni. Az a ló remekül megvan akkor is, ha nem látja a gazdáját heti 2-3-szor. :)

2012. nov. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!