Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez hogy lehet? Genetika ez is?

Ez hogy lehet? Genetika ez is?

Figyelt kérdés
Adott két ló. Testvérek apáról anyáról. Vezettem mindkét ló növekedését hónapról hónapra. És azt vettem észre, hogy az egyik ló 5 cm-el alacsonyabb volt 2 hónaposan a testvérénél. Viszont ez a fiatalabb csikó magasabbra nőtt.
2012. júl. 30. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehet genetikai ok miatt is, de a méret nagy mértékben függ a táp fajtájától, minőségétől, mennyiségétől, stb.
2012. júl. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom ha együtt nevelkedtek, ugyanolyan minőségű és mennyiségű takarmányt kaptak.

Ez abszolút genetika, a lovamnak két vértestvére van, és egyikük sem pontosan ugyanolyan magas (:

2012. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy nevelkedhettek volna együtt? Igen ritka, hogy egyszerre 2 csikó születik, az pedig még ritkább, hogy mind a kettő fel is nő. Egyébként is külön kiemelte a kérdező, hogy az egyik idősebb. Így a takarmány eloszlása máris változhat a különböző növekedési periódusokban.
2012. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyelmetlen voltam tényleg, elnézést. :)
2012. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még ha ikertestvérek lennének, sem lennének pontosan egyforma magasak mindig. Sőt még az is lehet, hogy kifejletten sem lesznek egyforma nagyságúak. Már eleve az anyjukban el fogja nyomni az egyik a másikat, így születésük után alapból különbségekkel indulnak.

Itt azt tudnám elképzelni, hogy az idősebbik csikó volt a kanca első csikója (előhasi csikó). Az első csikó általában kisebbre nő. Embereknél is megfigyelhető, hogy a fiatalabbik testvér magasabbra nő.

2012. júl. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!