Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Genetikai vizsgálat mennyibe...

Genetikai vizsgálat mennyibe kerűl? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy lovam, akinek nem ismerem a származását, nem tudom milyenek a szüleí,milyen származásúak. Azt szeretném tudni hogy ennek a mennete (kíviszgálása) hogy müködik, És mi pénzbe kerűl ez,akár kb-ra.

Vagy egyeltalán meglehet tudni vérvizsgálatbol hogy milyen lovakból van össze gyúrva? Válaszotokat köszönöm


2011. dec. 25. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg állatorvostól..

1 telefon:)

2011. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elégköltséges eljárás. Amúgy van valami nyom amin el lehet indulni? Sütés vagy valami, mer ha nincs, akkor szerintem nincs értelme belevágni, ha csak nem tudsz valamit a ló előéletéről.
2011. dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Útlevélben amennyiben ismert a származása, benne van, de szerintem csak állatorvosilag kegyetlen költséges lenne :(
2011. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs se papír, se sütése. Ezért kérdeztem a vérvételi tesztről.
2011. dec. 25. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:

lehet hogy butaságot mondok, javítsatok ki, de úgy tudom hogy a hivatalos méneknek vagy vérmintájuk/DNS mintájuk, és azok alapján el lehet végezni az azonosítást. Gondolom a tenyészkancáknak is van ilyenük.

A vizsgálat gondolom így, hogy nem csak igazolni kell, hanem keresgélni sok minta átvizsgálásával telik, és valószínűleg eredményteleül, mert ha nincs se sütés, se papír, akkor valószínűleg nem tenyésszülőktől származik.

Ráadásul a DNS teszt az tudtommal elég drága.


Szerintem ez vakvágány, inkább volt tulajnál próbálj meg érdeklődni...

2011. dec. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmid, akkor tényleg csak előző tulajok alapján tudsz nyomozni.
2011. dec. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!