Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy hívják azt a fonást amit...

Hogy hívják azt a fonást amit általában díjlovagláson, de díjugratásban is használnak?

Figyelt kérdés
valami zsinórozás vagy ilyesmi,na szóval olyan hogy befonod tincsenként a ló sörényét ésa végére kötsz madzagot vagy fonalat és tüvel visszaizéled(tudom értelmes de máshogy nem tudom megfogalmazni),de csak annyira hogy lógjon aztán valamilyen csomózással a közepénél megkötöd.És olyan mintha két bogyót kapnál.
2012. aug. 1. 17:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Na ezt jól megfogalmaztam :D
2012. aug. 1. 17:30
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom bogyózásnak hívják. Gondolom a név onnan jön, hogy kis bogyókat kapsz.
2012. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bocsi de ezt nem igen értem most akkor fel legyen kötve teljesen a sörénye és kis bogyók legyenek vagy lógjon valami kis szalak a sörényüktől.(Bocsi a rossz megfogalmazásért)
2012. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Leírta a kérdés végén, hogy " olyan mintha két bogyót kapnál."
2012. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
De hogy kapnék a sörényből két bogyót?????
2012. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy. Csak szegénykém nem tudta megfogalmazni. Sörényből csak egy bogyót kapsz.
2012. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
valahogy úgy hogy befonod rákötöd a madzagot visszahajtod a tüvel,de csak annyira hogy fele akkora legyen mint amilyen volt szóval nem bogyózod fel és nem kapsz 2 bogyót csak ahogy megkötõd amikor kész akkor átkötöd középen és "elválasztja"
2012. aug. 1. 17:57
 8/16 anonim ***** válasza:

amire gondolsz, szerintem a bogyózás. :]

elmondom ennek a lépéseit, hátha... ^^


1. lépés:

jól keféld ki lovad sörényét, hogy ne legyen kócos, gubancos, és viszonylag egyforma hosszú legyen a sörénye.(ha nem egyforma; kicsit óvatosan tépj belőle!)


2.lépés:

oszd el kis tincsekre lovad sörényét, és egyenként gumizd be befőttes gumival, hogy amíg fonod, ne gubancolódjon össze. Fond be egyenként a kis copfokat.


3.lépés

a fonat végét gumizd el, majd hajtsd félbe, és ezt mégegyszer hajtsd be, hogy szép gömb formájú bogyócskáid legyenek. de, úgy is csinálhatod, hogy elpőször mint ahogy a csigát rajzolod. körbe,körbe (jobbra kezd vagy balra), míg egy kis gombóc ki nem jön belőle. A bogyókákat rögzítsd ismét gumival.(hogy ne essen szét)


Tipp: úgy is csinálhatod, ha nem akarod ennyire részletezni, hogy a copfokból már egyből gombóckákat alakítasz. vagy egymás mellé kettő bogyót készítesz, az részletesebb munka, de lehet, hogy lovadnak épp ez áll jól!

és elvileg így néz ki a lovad:

[link]

na, remélem segítettem! :)

sok szerencsét!

puszi, saci.... ;)

2012. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

www.thistleridgestables.com/wp-content/uploads/2010/04/hunterbraid.jpg


ilyen!!Köszi de még mindig nem a bogyózás

2012. aug. 1. 18:19
 10/16 A kérdező kommentje:
2012. aug. 1. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!