Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak nekem nem stimmel valami...

Csak nekem nem stimmel valami ezzel a szövegű hirdetéssel? Az illető kupec lehet? Vagy ebből nem lehet leszűrni?

Figyelt kérdés
Viszonteladásra kínálom XY nevű lovamat, aki egy nyereghelyen sütött, törzskönyvezett arab telivér (80%-os hányaddal) herélt ló! Tenyészetből szerzett, ám tenyésztésből kiesett ló patahibája miatt. Színe sötét pej, 4 éves (2008). Hobby szinten belovagolva, elsősorban haladó hobby lovasnak, nem versenyszintű lovaglásra. Terepbiztos, tanulékony, de temperamentumos ló! Rossz szokásai abszolút nincsenek, puhaszájú, szép mozgású, egyenletes és ritmikus! Származási lappal, lóútlevél kikérése folyamatban.
2012. aug. 3. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ilyen egy korrekt leírás.
2012. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat,a problémáim (mert szerettem volna megnézni a lovat,de elbizonytalanodtam):

- Mi az,hogy viszonteladásra kínálja?

- Ha 80%-ban arab,akkor hogyan lehet nyereghelyen sütött és törzskönyvezett?

- Ha patahibája van,hogyan lehet szép mozgású? (versenyre e miatt nem javasolja)

- És olyan 300.000 körül ajánlja árban a lovat...de arabot ilyen árban szerintem nem kapsz!

2012. aug. 3. 13:04
 3/7 A kérdező kommentje:
És nem shagya-arab,ha ez számít...
2012. aug. 3. 13:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Van egy lova, de nem ér rá az érdeklődőket fogadni (például nincs Mo-on az illető). Keres valakit, aki bizonyos %-ért, vagy fix összegért segít eladni neki a lovat. Olyan ez, mint ha ingatlanügynökre bíznád, hogy adja el a házad. A 300 ezer lehet, hogy a jutalék!
2012. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom nemrég vette a lovat, de senkit sem szeretne átb*szni, ezért feltünteti, hogy viszonteladásra, és ő is nemrég vette.


Ezt a 80%-ban arab nyereg helyen stb stb, ezt én sem tudom ne haragudj. :)


Patahiba mellett még lehet szép mozgása, tenyésztésből kiesett, ezzel a patahibával nem kaphat tenyészmén engedélyt, és a versenyzéssel járó fokozott terhelés pedig lehet, hogy problémákat vonna maga után, ezért csak hobbira ajánlaná a lovat. De ettől még lehet szép mozgása. :)


A 300.000ft pedig korrekt ár tekintve a patahibát.

2012. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól még , hogy 80%-ban arab csak még lehet nyereghelyen sütött. Ez olyan , hogyha pl egy angol telivér kancát fedeztetek Oldenburgival , akkor a csikó lehet nyereghelyen sütött Oldenburgi mert a telivért elfogadják az oldenburgiban. Így gyakorlatilag olyan mintha tisztavérű lenne.
2012. aug. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a 80%-os dolog és a nyereghelyen sütés, az azért is lehet, mert vérfrissítőnek szánták :)
2012. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!