Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent, ha egy ló "tőkesze...

Mit jelent, ha egy ló "tőkeszelíd" és "automata"?

Figyelt kérdés

Hirdetésekben láttam,de mit jelentenek pontosan?

-tőkeszelíd azt gondoltam hogy szelíd,de miért tőke???

- egy ugrólónál pedig azt láttam,hogy ifiknek való,mert automata úgymond.de ugye akkor automata,ha semmit nem kell vele csinálni.de hát az pont hogy nem jó a lovas szempontjából,mert csak azt HISZi hogy tud lovagolni,ha a lova automata.vagy ez kezdő díjugratóknak ideális?

bocsi ha hülye kérdések,köszi a választ!


2012. aug. 6. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A tőkeszelíd eredeti jelentése az, hogy a ló végzett mezőgazdasági munkát, de ma már olyan lóra is használják, ami teljesen szelíd, rossz szokásoktól mentes, terep ,- és forgalombiztos.

Az automata ló pedig valóban azt jelenti, hogy könnyű kezelni és szinte egyedül végig megy a pályán (persze nem teljesen kezdő lovassal).

2012. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőkeszelíd azt jelenti , hogy nyugodt, kiegyensúlyozott. Az automata valóban az mikor felül rá a lovas és csak utazik rajta, esetleg irányítja, de a főbb dolgokat a ló végzi. Lásd pl ha egy ugráshoz rosszul érkezik oda , akkor is megoldja a ló a lovas helyett azt amit kell.De az ilyen lovak nagyon keresettek a sznob majmok körében, hiszen tehetségük nincsen az egészhez de hála a pénzüknek tudnak villogni díjugrató versenyeken , mert van alattuk egy ilyen ló. Az ilyen lovaktól is lehet sokat tanulni, de én amondó vagyok , hogy olyan lovon lehet igazán megtanulni lovagolni, ami nem olyan automata,hanem megköveteli a lovaglása valamilyen szintű minőségét.Azt viszont el kell ismerni , hogy annak van a legnehezebb dolga, aki belovagol egy lovat olyan szintre , hogy az automata lehessen. Innentől kezdve már az aki megveszi ezt a lovat, csak a seggét teszi bele másnak a munkájába, mert a szinten tartáson kívül más teendő nincs egy ilyen lóval.
2012. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sssaszem ***** válasza:
Meg olyan az "automata" ló, hogy szót fogad meg azt csinálja amire te kéred, pl: ha ügetésbe akarod indítani, egyszerűen megzsorítod a ló odlalát és elindul ügetésbe, ha vágtába szeretnéd ugratni a kkor azt csiálja amire te kéred. Én így értelmezem az "automata" lovakat.
2017. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tőkeszelidet a körmölésre, patkolásra értik, nem? A kovács tőkéjére nézve.


Az automata számomra amúgy negatívabb jelző, semmint, hogy azt jelentse, hogy jelzésre olyan jármódban közlekedik, mint amilyenben a lovas akarja (könyörgöm, ez a belovagoltság legminimálisabb követelménye, hogy úgy és olyan irányba megy, mint amilyenbe kérik tőle...). Számomra egy automata ló olyan, amelyik akkor is végigmegy a pályán, ha nem akarod... :D

2017. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sassszem ***** válasza:
Inkább egy jól képzett ló, amelyik reagál a lovas jelzéseire és tényleg azt csinálja amit kér a lovasa. Ha ügetést kér akkor üget.
2017. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

De ez nem automataság, ez a MINIMUM, amit a nyers csikótól felfelé minden képzettségi fokon el lehet, sőt, kell várni, hogy ha elindítom ügetésbe, akkor nem lép, nem vágtat, nem tolat, ágaskodik, hason csúszik, meg hempereg, hanem üget. Ez annyira minimum,, hogy az leírhatatlan.

Egy "automata", kb mindent leszaró ló is többet kell, hogy tudjon ennél.

2017. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sssaszem ***** válasza:
Amit még mondani szerettem volna, hogy a kezdőknek még jobb, ha "automata" lovon lovagolnak, mert megtanítja őket lovagolni.
2017. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!