Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Otthon lehet hagyni egy...

Otthon lehet hagyni egy lakásban élő macskát hétvégére?

Figyelt kérdés

Ez úgy nézne ki, hogy szombaton indulnánk olyan 9 körül vidékre és vasárnap délután 6-ra már otthon is lennénk.


Ez többször fordulna elő, mert a szülők vidéken laknak, mi meg Pesten én nem tudjuk levinni a macskát.

Az okok:

- a házban nem igazán tudnánk tartani, egyébként is összezavarodna a sok utazástól, helyváltozástól. Még talán megoldható lenne, hogy csak velünk legyen az emeleten, de sajnos a földszint és az emelet "között" nincs ajtó, így össze-vissza mászkálna. Ennek nm akarom kitenni a párom szüleit, bár mondták, hogy nyugodtan vigyem le, de én akkor sem szeretném, ha ott bármilyen kárt tenne a macska.


2. kint az udvaron nem tartanám, mert elszökik, ott a kutya, és ott a kerti kan macska, aki már nagyon öreg, de annál harciasabb és nem ivartalanított (a miénk ivartalanított kan).


Arra gondoltam, hogy vannak ezek az automata etetőtálak. Beválhat, ha veszek ilyen 4 adagosat mondjuk 8-12 órára időzíteném?



2012. ápr. 16. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan.Mivel én naponta csak egyszer etetek én még kaját se teszek ki,kap szombat reggel és majd vasárnap este. Egyébként ha nem enne egy nap abba se hal bele ha van elég vize
2012. ápr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Otthon lehet hagyni csak annyi,hogy legyen előtte egy nagy tál száraztáp és jó sok víz biztos ami biztos alapon :)Ezért nem kell etetőt venni felesleges :)Mielőtt elmész szedd ki az almot.
2012. ápr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, hogy puposra rakom a tálját, csak félek attól, hogy megeszi egyből vagy a második körnél :)

Úgyis ki kell tapasztalni.


Köszönöm a kedves hozzászólásokat, féltem az olyan kommentektől, hogy "minek neked macska".

2012. ápr. 16. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:
2es vagyok.Próbád ki,hogy mennyit eszik meg ha puposra rakod.Nálunk is van,hogy hétvégére elmegyünk és így esznek,bár ők mindig így esznek mert van nekik egy nagy tál amiből kényük kedvük szerint falatoznak :)
2012. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egyedül van, az idő nagy részében úgy is aludni fog. Mi még 3 napra is hagytuk itthon, bár akkor a lányom egyszer megnézte, mi van vele. (próbáltuk azt is, hogy átvittük hozzájuk.nem maradt el máshol, odaült éjszaka az ajtóba, egyfolytában sírt, hajnalban hazahozták)
2012. ápr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A púpos táltól csak azért félek, mert ivartalanított kandúrról lesz szó (bár még nincs nálunk, mert picike, házi cica) és nem szeretném, ha elhízna.

1 hónapban kb 1x megyünk le vidékre, de előfordul, hogy 2x, ami én szerintem soknak számít egy cica életében.

2012. ápr. 16. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már 3 napra is egyedül hagytam őket a lakásban. Extra alom sok víz éás kaja
2012. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy alkalommal otthon hagyható egyedül. Ha rendszeresen elutaztok, akkor más megoldást kell találni. Végső esetben keresni egy olyan gazdit, aki vagy nem utazik rendszeresen vagy rá tudja bízni valakire a macskát, ha nincs otthon.
2012. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!