Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek? 14/l

Szerintetek? 14/l

Figyelt kérdés

Most pedig felötlött bennetek hogy mit akar már megint egy 14 éves kislány.. stb. ugye?! Konkrétan le fogok most nektek mindent írni.


Régi álmom egy saját ló (mint sokaknak..)

Most fogom majd befejezni a 8.o-t így nyílt egy lehetőség, a családom felajánlotta, hogy választhatok: nagy buli, kis aji/ kis buli,de egy nagyobb aji.

Az utóbbi lehetőségnél szó lehetne egy 3-4 éves csikóról (van aki segít belovagolni, bekocsizni, de nekem is volt már részem benne)

Most jelenleg van 110.000Ft-om abból amit nyáron össze dolgoztam. Most lesz a születésnapom nem sokára, kb. 50-60E-t szoktam kapni. Dolgoznék folyamatosan így lenne annyi pénzem, hogy a felszerelésekre telne. A takarmányt mi nem vesszük, hanem termeljük (zab, árpa, búza, kukorica) a szénát azt is mi kaszáltatjuk, báláztatjuk így kijön 1100Ft/bálára (behordani behordjuk magunknak) ennek a báláznak az árát megkeresné nyáron (mikor már tud dolgozni) maszek munkákkal (szemét hordás, ekézés, szántás, kis gyerekek lovagoltatása versenyeken) és mivel nekünk is vannak állataink sokat tudnánk spórolni a takarmány behordás, szemét hordásból. Kettesben járhatna nagyapám lovával (vérbeli kocsiló és kiváló tanító) a patkoló kovácsunk a nagybátyjám. Neki nem kell fizetni hanem a lovaira szoktam vigyázni versenyen. Ha valami elszakad akkor sem kell bőröshöz menni mert szintén meg tudjuk oldani családon belül. Az állatorvost szintén meg tudjuk oldani úgy hogy csak a vakcina vagy amit kap annak az árát kell fizetni, munka díjat nem.

A probléma: anyumék nem keresnek túl fényesen. (földekkel dolgoznak, és mint ez az év (aszályos) vagy van termés vagy nincs..)

Szóval..nem tudom. Szerintetek megvalósítható lenne?

Bunkó válaszokat mellőzétek, de hideget-meleget elfogadok.

Köszönöm.



2012. aug. 13. 10:22
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Mint mondtam nekem mindig van tartalék pénzem.

Ha nagyon vigyázok hogy ne költekezzek akkor simán 300-500E. ;)

2012. aug. 13. 17:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!