Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a jobb, bőrolaj vagy...

Melyik a jobb, bőrolaj vagy nyeregszappan?

Figyelt kérdés
A nyeregszappant azt csak nyeregre lehet használni? Ha bőrolaj akkor a sima bőrolaj vagy a bőrolaj méhviasszal? Előre is köszi! :)
2012. aug. 16. 10:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy a bőrzsír, bőrbalzsam? Melyiket válasszam? A nyereg lekenésére, cípő ápolásra, meg kantárra használnám, szóval arra ami bőr! :) Tehát nem csak nyeregre. A bőr olajat azt hogyan lehet felvinni a bőrre? És a bőrzsírt? Van ilyen pataecsetem amihez van tok is! A bőrolajat azzal lehet kenni? A bőrzsírt is? És a nyeregszappant?
2012. aug. 16. 10:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Először kevés vízzel, nyeregszappannal mosod, aztán ha megszáradt, bőrolajjal kened le. Így nem kérdés, melyik jobb, mindkettő kell. Olaj helyett én inkább bőrápoló krémet használok, decathlonból. Ha nem koszos, akkor a mosás elhagyható, elég csak a krém.
2012. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
valóban mindkettőt érdemes használni, de ha választani kell, akkor inkább a nyeregszappant hagyd el, a bőrolaj, vagy bőrzsír, vagy bőrkrém fontosabb. hogy melyiket választod, az rád van bízva, kinek mi a kényelmes. én mindhármat használtam már, én a bőrolajat szeretem a legjobban és ronggyal viszem fel és kenem szét. szerintem gazdaságosabb, mint a másik kettő, de kinek a pap ugyebár!
2012. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és attól, hogy "nyeregszappan" a neve ugyanúgy lehet használni bármire, ami bőr! de az inkább csak tisztít, nem ápol.
2012. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia! És a bőrzsírt azt hogy lehet felvinni? Pataecsettel lehet?
2012. aug. 16. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindent egy anyagdarabbal viszek fel, esetleg olajat ecsettel. A nyereg vagy bőrszappannal a szennyeződéseket lehet eltávolítani, utána lekened bőrolajjal, vagy zsírozod. Szappannak jó a DM-ben kapható méhviaszos glicerin szappan, 3 db 8-900 Ft és sokáig elég.
2012. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az ecset erre nem jó, mert nem szívja fel a felesleget! inkább egy rongy darab, esetleg szivacs, de nekem a rongy vált be!
2012. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!