Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyit kell ahhoz gyűjteni,...

Miki 2000 kérdése:

Menyit kell ahhoz gyűjteni, hogy lovunk lehessen?

Figyelt kérdés
úgy számoljátok hogy vannak felszerelések.és havonta van pluszba 25 000ft.

2012. aug. 26. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokat. Egy ló drága dolog.
2012. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chrishu ***** válasza:

Te raktad föl a másik kérdést is ugye?

Amúgy nem vagyok szakértő de fél évre kb 80-150 E

2012. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Sok mindentől függ, de legfőképpen a következőktől:

- mennyiért veszed a lovat?

- hol tartanád? (van saját terület vagy csak bértartás lehetséges)

- hogyan takarmányoznád? (Ha van 1-1,5 ha legelőd vagy saját termesztésű zab vagy árpa stb., akkor nemigen kell takarmányt venned. Ha nincs, akkor havonta biztosan elmegy 10-20e az etetésére az aktuális áraktól függően. A szénáját tárolnod is kell, úgyhogy gond azért mindenképp lesz vele.)

- állatorvosi költségek mértéke


Ha szereted a lovakat és idővel lovas munkákat is be tudsz vállalni, akkor keresni is lehet vele, nemcsak költeni rá.

2012. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A ló "minőségétől" függ. Ha például egy ugró/versenylovat szeretnél venni az lehet akár 2 millió is, míg egy betöretlen vagy elrontott lovat 80-150 ezer forinton megvásárolhatsz. Ha pedig csak egy rendesen betört hobbilovat szeretnél, szerintem 200- 250 - 300 ezer lehet.Itt keresgélhetsz is szerintem : [link]
2012. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 x) ***** válasza:
100%

Igazából ha magának termeli az ember az abrakot az aratásra akkor is rámegy az a pénz amiért megvennéd. Bár eladni is lehet utána belőle.

Amiből a legtöbbet kell gyűjteni az meg a tapasztalat. Nem tudom jól gondolom-e de szerintem nem foglalkozol túl régóta lovakkal ha nem tudod kb mi mennyibe kerül majd. Akkor meg érdemes még várni. Na de mindegy, nem ezt kérdezted. Rengeteg dologtól függ, ahogy azt már leírták előttem. Egyáltalán magára a ló árára vagy kíváncsi vagy a többi dologra? Mit jelent az hogy "vannak felszerelések"? Milyen felszerelésre gondolsz? És válaszolhatnál az előttem feltett kérdésekre mert így csak annyit tudok mondani hogy 40-50ezer egy hónapban a lótartás, plusz ugyebár a ló, amiből rendeset nem kapsz 150-200ezer forint alatt.

2012. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, hogy kerestek. Puccosabb helyeken a bértartás lehet 50-60000 is plusz a takarmány plusz az állatorvos. Nekem nincs lovam, egy barátnőm lovát bérlem és hát elég sok gondja van vele, de nem bánta meg, hogy megvette és ők is úgy fizetik a bértartást, hogy amennyit én (mint iskolalovas) lovagolom, annyi le jön belőle. Meg én nem akarlak tényleg elkeseríteni, de egy rendes röntgen annyiba kerül, mint maga a ló.
2012. aug. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!