Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ehhez a történethez megfelel...

Ehhez a történethez megfelel az akhal-teke fajta?

Figyelt kérdés

Egy "kisregényt" írok, aminek a főszereplője egy suttogó képességekkel rendelkező lány és egy ló. Ez az akhal-teke fajtájú ló egy nagyon vad, kezelhetetlen, nehéz természetű, betörhetetlen csikó, akit Türkmenisztánból elküldenek Oroszországba, ahol van egy farm, ahol ilyen természetű lovakkal foglalkoznak, ilyen lovakat törnek be. Útközben azonban baleset történik, a lószállító egy nagy árokba borul, ahol a csikó nem sebesül meg súlyosan (az esését felfogja egy vele együtt szállított idősebb ló, akit eladtak ennek a farmnak), és mikor feleszmél a sokkból, annyira megvadul, amennyire még sohasem vadult meg, és ki akar szabadulni a lószállítóból, aminek az ajtaja résnyire kinyílott, és sikerül is neki. Ezt követően elfut, és másfél hétig vándorol, mikor egy hegyen végül megnyugszik, és itt él pár hónapig észrevétlenül. Nyáron aztán a hegy lábánál lakó istálló (shire tenyészet volt, de egy járványban majdnem az összes ló elpusztult, a többit eladták) tulajdonosának a lánya megharagszik apjára valami miatt és dühösen elrobog, fel a hegyre. éjszaka aztán rémisztő köd ereszkedik le, a 12 éves lány egyre jobban fél, furcsa hangokat is hall, ezért úgy dönt, visszamegy a házukba, lefelé menet hirtelen pár méterre maga előtt meglát valamit. Szörnyen megijed, aztán rájön, hogy egy ló. Ebben a pillanatban a csikó el is fut. A ködön keresztül az egész olyan volt a lány számára, mintha egy álom lett volna, vagy csak a képzelete játszott volna vele, de tudja, hogy igaz volt. Nem mondja el az apjának a történteket, aki a patásai elvesztése óta hallani sem akar lovakról, de ettől az éjszakától kezdve minden éjjel kilópozik a lány, megkeresi, majd meg is szelídíti a betörhetetlennek tartott lovat, aki eddig minden embertől tartózkodott, mégis támadóan ragált jelenlétükre, és senkit sem engedett közel magához. A lánnyal elválaszthatatlanok lesznek, és mikor a lány egy szörnyű balesetben meghal, a Ködfátyolnak elnevezett akhal-teke megszökik az istállóból, a hegyre megy, és bár az apa próbálja visszacsalogatni a lánya után maradt egyetlen emléket, a gyönyörű paripát, Fátyol ismét úgy viselkedik, mint csikó korában, és minden látogatásnál megtámadja a férfit, aki végül felhagy a dologgal. Fátyol minden hajnalban elmegy arra a helyre, ahol utoljára látta azt az embert, azt az egyetlen embert, akit szeretett,a hegyi útra, ahol elütötte őket egy fát szállító kamion (Fátyol próbált elmenekülni,neki sikerült is, de akárhogy vigyázott, a lány leesett a nyeregből és...). Itt órákat tölt el, szaglássza a földet, majd elmegy, de másnap hajnalban megint visszatér. Egyik téli nap, tizenhat évvel a baleset után a 21 éves, öreg, megfáradt Fátyol még mindig a borzalmas eset helyszínén van, az út közepén. A ló már szinte süket, és nem hallja, hogy jön egy kamion. Mikor észreveszi, már késő, felágaskodik de hiába. Fátyollal is végez ugyanaz nap ugyanaz a kamion, mint amelyik végzett kerek tizenhat évvel korábban a gazdijával is.

Tehát ennek a lónak megfelel egy akhal-teke? Különleges fajtájú lovat szeretnék Ködfátyol szerepére. Bocsánat, hogy többet kérdezek, de megkérdezhetném, mit szóltok a történethez? És mivel nem értek annyira a lovakhoz, ezért szívesen venném, ha adnátok tanácsokat, pl. Fátyol megszelidítésének módjaihoz, stb. Köszönöm.

13/L



2012. aug. 31. 15:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És bocsánat, hogy ilyen sokat írtam :)
2012. aug. 31. 15:55
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Húú, nekem tetszik a történet, nagyon :D Igen, szerintem jó egy akhal teke, még esetleg arab, vagy berber ló is lehetne. Vagy egy fríz, bár azoknak jó a természetük :P
2012. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
a fríz valahogy nem illik a betörhetetlen ló természetéhez! de az arab nagyon jó lenne, hiszen azok nagyon inteligensek, és nagyon szépek!!
2012. aug. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy meggondolom az arabot...

Csak akkor áthelyezem valahova máshova a történet helyeit, mert csak az akhal-teke miatt raktam Türkmenisztánba és Oroszországba :D

Tudtok esetleg tippeket, hogyan szelidítse meg a lány Fátyolt?

2012. aug. 31. 16:13
 5/12 anonim válasza:
71%

Szia. A történet nagyon jó és a lófajta is. A lovat megszeliditeni sok türelemmel és kitartással kel. PL. Lassan közeledni hozzá és valami finomságot kell neki adni. Ha elfogadja meg lehet simogatni. Aztán rá kell veni hogy a kötőféket felvegye. (ezt is meg lehet oldani egy kis nasival) ha felvette meg kell várni hogy megszokja. A következő lépés hogy megtanícsa hogyan kell neki menni vezetőszáron. Amugy ha tanács kell még irja a laura9810@citromail.hu cimre és ha elakadtál irj rám.

13/L

2012. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, ezeket még azért tudtam, de mégegyszer köszi :)

Írhatsz privibe is, ha gondolod.

2012. aug. 31. 16:20
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem jó az akhal :) Arab már túl sok történetben van... Egyébként az alapötlet nagyon jó, ha úgy csinálod meg ahogy azt kell abból még egy sírós, megható történet is lehet :)

Viszont a lovat sosem betörik, ezt a szót a történetben se használd szerintem... Inkább belovagolják.

2012. aug. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, csak az a betörik szó jól hangzik :)

Én eddig ezt is hallottam, azt hittem, teljesen ugyanaz mint a belovaglás.

És esetleg valamit meg kéne változtatni még a történeten szerinted? Bármilyen kritikát elfogadok, tényleg. Komolyan akarom venni, eddig is írogattam, de ez lesz az első "jelentősebb művem" :).

2012. aug. 31. 16:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg rossz a történet, már bocsi. Nagyon erőltett, és teljesen elrugaszkodott a valóságtól, a történet inkább kutyáról szól, mint lóról. a kutya ténylegesen képes rá, hogy kiüljön oda élete végéig, de a ló az tovább fog lépni, mert az ő életének szerves része, hogy néha a közeli hozzátartozókat levadásszák, elhullanak. És ez csak egy dolog, egy 21 éves ló még messze nincs fél lábbal a sírba, majdnem süket lovak se szoktak csak úgy szaladgálni, ráadásul ha a ló elveszti egy érzékét, általában alkalmazkodik, nemcsak éldegél tovább mintha nem érdekelné. De ami a lényeg, annyi ilyen történet van, semmi újdonságot nem hozol fel a mesédben.


Amúgy jó az akhal...

2012. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó: Ennyi erővel már minden krimibe, misztikus sorozatba beleköthetnél... Hogy ilyen gyorsan nem találják meg a gyilkost, hogy persze, biztosan túléli a főszereplő az elvileg halálos lövéseket (lásd: Callen, NCIS:LA), stb...
2012. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!