Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van mindenki elájulva a...

Miért van mindenki elájulva a frízektől?

Figyelt kérdés

Nem bántom a fajtát.. semmi tényleg van aki szereti.. de szerintem pl. egyenesen csúnyák és gyakorlatilag nem jók semmire.. hobbizni érdekes fogatba sem valók magas szinten díjlovaglásban meg egyenesen vicces ahogy mennek.. (persze ez magán vélemény)

Szóval a kérdés hogy miért vagytok/ vannak oda értük annyira az emberek hogy akár milliókat is adnak érte? o.O



2012. aug. 28. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Ezzel én is így vagyok.

Azzal a különbséggel, hogy régen én is odavoltam értük, míg az ember meg nem nézi jobban. Oké, vastag a nyaka, szép, egyszínű fekete, meg lehet fonni a sörényét, mert dús, de...

Ló. Némelyik szép ló.

De szerintem a sajátom mondjuk szebb. Meg van egy másik ló is az egyik lovardában, ami sokkal szebb.

Szerintem.


Divat ló. Szerintem.

De nekik is le fog menni az áruk, ahogy mostanában minden lónak.

2012. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Ízlések és pofonok.Nekem tetszenek,meg nem mondom,miért.Az éjfekete szín,a büszke tartás,akciós"-nak nevezett jármódok/mozgás,hullámos sörény(bár nem tudom,lehet,fonják)s maga a felépítése,alkata,értelmes,gyönyörű tekintete...Lovas sportokban nem vagyok járatos,tehát engem nem érdekelne,mennyire jó/nem jó azokban,gyönyörű,nemes,büszke paripának tartom és ha megtehetném,megfizetném az árát.Viszont ridegtartásban lenne,hogy ne legyen olyan beteges,amilyenné a divat a fajtát tette.És ha vennék,nem sznobizmusból vagy divatból venném,nem is mutogatnám senkinek,örülnék csak,hogy ilyen gyönyörű,s bizony intelligens pacim van(bár hozzátenném itt:melyik ló nem csodálatos s intelligens jószág?:))
2012. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Lilu, nem teheted már ki ridegtartásba, mert annyira beteges, hogy azt se bírja ki. Ismerősöm frízeiről nem egyszer segítettem már vakarni a csüdsömört, mert a lovász éppen nem törölte meg a ló lábát, miután kicsit vizes volt a fű. A végén meg aztán a szőre is le lett borotválva ahonnan kellett, nesze neked szép szőr...


A legtöbb ember azért van oda értük, mert egyrészt felszínes, másrészt nem volt még velük dolga. De mondjuk magam részéről elég sok olyat tudnék felsorolni, aki nagyon gyorsan kiábrándult a lóból, mikor ráült, vagy éppen vett egyet. Tényleg tipikusan kirakatló, másra nem nagyon jó, viszont mint látvány, nagyon is jól működik, rengeteg embert elkábít.

2012. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

ez az.. én is ültem rajta... és hát nem egy álom ló.. :'DD

hajtottam is... az se volt olyan fúúde felemelő..

ismerősömnek van fríze (esküvőznek velük) ő is el akarta passzolni rengetek cécó van velük..

2012. aug. 28. 22:04
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Hú,nem gondoltam,hogy ilyen szinten betegesek.Azért nem semmi,hogy olyan szárazon kell tartani,mint az új króm lökhárítót az autómon,amiről kispórolták a védelmet...Rossz hasonlat,de hirtelen megdöbbentem,hogy ennyire kényes lófajta.Kár,mert valóban gyönyörűek(számomra).Viszont olvastam itt,gyakorikérdéseken egy emberkéről,aki ridegben tartotta a frízeit csikó koruktól kezdve,és egészségesebbek maradtak,mint az agyon óvott társaik.Ki tudja,lehet valamilyen szinten szoktatás kérdése...Azalatt mit értetek,hogy rossz lovagolni?
2012. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nekem túl akciós a mozgása nagyon fent van a feje.. sokáig tart és nehéz lelovagolni (ne mondjátok hogy határozottabb lovasnak kéne lennem.. apró baba korom óta lovak közt vagyok.. több csikót tanítottam be.. saját lovam van stb.!)
2012. aug. 28. 22:32
 7/17 A kérdező kommentje:
(lelovagolni = mélyre lovagolni, támaszkodást "elő idézni")
2012. aug. 28. 22:33
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
Értem,köszönöm a választ!
2012. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki? Én soha nem szerettem a frízeket, olyan természetellenesek nekem. Bár én inkább sportló párti vagyok, lehet ezért sem szimpi lófajta..
2012. aug. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én a hidegvérűekkel is csipázok (meg ugye a hafi *.*) de nekem se bejövősek... :'D
2012. aug. 29. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!