Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha kidörzsöli a ló oldalát...

Ha kidörzsöli a ló oldalát (hevedernél) az izzasztó/heveder, mi a teendő vele?

Figyelt kérdés
kb 1x2 cm-es seb.
2012. aug. 31. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az izzasztó nem hiszem, hogy kidörzsölte, csakis a heveder... Figyelj nagyon oda nyergelésnél! Szokták ellenőrizni hogy hogyan szerszámozol?

Egyébként betadinos meleg vízzel lemosni, én nem kenném be krémmel, hagynám hogy had szellőzzön, magától gyógyuljon. És addig persze szőrén lovagolni!

2012. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze. mindig leellenőrzöm, hogy nyergelek 5 év alatt most fordult elő először.

Akkor ne tegyek rá holnap nyerget? (Egy telivérről van szó aki imád rohanni, szőrén szerintem repülnék róla)

2012. aug. 31. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne nyergeld addig, amíg a seb teljesen be nem gyógyul. A továbbiakban használj másik hevedert vagy hevedervédőt, a hevedert (vagy hevedervédőt) gyakran tisztítsd (az izzadtságból lerakódott só is kikezdheti), pár kör séta után húzd újra a hevedert, mielőtt felülsz, húzd ki a lábát előre, és lehetőleg emelvényről szállj fel vagy dobjon fel valaki, mert úgy nem mozdul el a nyereg.

Addig is, körömvirág-krémmel vagy Neogranormonnal kenegesd, és Betadinnal fertőtlenítsd. Semmiképp se nyergeld, amíg a seb teljesen be nem gyógyult, mert ha a heg felszakad, kezdheted az egész gyógyítgatást elölről.

2012. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkot lehet hogy tényleg a heveder használódott már el... Vegyél neoprén hevedert, az semmilyen körülmények között nem fogja feltörni a lovad az tuti! :D
2012. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben a nagy melegben az enyémnek is kidörzsölte a heveder és a nyeregalátét is az oldalát. Lemostam a hevedert,és az izzasztót is kimostam.Azóta nem törik a lovat,szerintem ahogy rászárad a só az marja ki a bőrét.
2012. aug. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!