Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az a heveder törés?

Mi az a heveder törés?

Figyelt kérdés

Oké, értem magát a szót, de azt nem, hogy mitől alakulhat ki, illetve mi lehet belőle.

Szóval írnátok róla valamit, mi baja lehet, ha rányergelek, vagy tényleg, hogy lehet feltörni ott a pacót?


2012. júl. 9. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha rosszul fekszik a heveder, rosszul van felrakva a szerszám, a ló bőre becsípődik és feltöri, stb.

Nyergelés és hevederhúzás után érdemes a ló elé állni és egyenként felvenni az első két lábát és előre húzni, úgy kinyúlik a bőr.

Valamint érdemes NEOPRÉN hevedert használni, na az aztán nem fogja feltörni a lovat bármit is csinálsz! :)


A feltörésnek az lehet a következménye, hogy a ló hevderiszonyos lesz, ha eldurvul a dolog akkor odáig is fajulhat, hogy a ló szétszaggatja magát, felágaskodik, földhöz csapja magát már csak akkor is, ha meghallja a heveder csattjainak csörgését...

2012. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ.

Csak így nem értem, hogy akkor mi lehet a paccal...

Nem cseréltem le a hevedert, csak pár hónapja már, mindig kihúzom a lábait, figyelek, hogy ne legyen laza sem szoros a heveder, vizes lovat sem nyergelek, meg semmi.

De akkor elmúlik neki, és minden oké lesz?

Mert nem érzékeny rá, nyomkodhatom, bármi, nem reagál...

2012. júl. 9. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Neopren heveder is törhet fel lovat, a lényeg az, hogy a heveder is mindig legyen tiszta, jól felfekvő és a ló is legyen tiszta és pormentes hevederhelyen, mert ha ott koszos marad, akkor is lehet törés a vége. Illetve figyelni kell rá, hogy ilyenkor nyáron szeretik ott csipkedni a böglyök és ilyen nagy gumók lesznek, amiket szintén könnyebben kikezdhet a heveder. Érdemes vagy bőrheveder használni vagy neoprent, de a legbiztosabb, ha van rajta egy rendszeresen tisztán tartott bariszőr védőhuzat is.
2012. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lovamnak egyszerűen kényes a bőre. Igaz hozzájött még az is hogy most van belovaglás alatt, még nem szokott hozzá a hevederhez, és pár perc alatt megnyomta a heveder, megkeménykedett a bőre. Nem fontos drága dolgot venni a hevederre, mert én is bárányszőrt gondoltam, de a lovasboltban csak ilyen műszőr szerűség volt. Nem volt ezer Ft, de az is jó, azóta nincs semmi baja és egyszerűen ki lehet mosni.
2012. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!