Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kb. mennyibe kerül havonta...

Kb. mennyibe kerül havonta egy ló eltartása?

Figyelt kérdés

14éves vagyok és jómagam is lovas vagyok.

6éve lovagolok és érdekel hogy aki lovat tart neki mennyibe kerül a havi fenntartás.

Én is szeretnék egy lovat méghozzá egy lipicait aminek igen húzós az ára.

Épp ezért szeretném tudni hogy milyen lehetséges gondok merülnek fel az eltartással kapcsolatba.

előre is köszi


2012. szept. 1. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Én otthon tartom a lovakat, így tartásukért nem kell fizetni. A nap nagy részében a legelőn vannak, teleeszik magukat fűvel, így minimális kiegészítő takarmányt igényelnek. Reggel és este teszek nekik egy kevés szemeset, és elvannak vele. Hetente egyszer zöldséget adok nekik. Sokat kaszálok, és a kaszált füvet összegyűjtöm télire, amivel majdnem egész télen etetek. Van hogy meg kell toldani egy kis vásásrolt szénával, de alapjába véve a tél három negyedét a saját magam vágta fű teszi ki. Havi szinten ezért nekem kb. 15.000 forint, a szemes takarmány miatt. Ha azt se kellene vennem, akkor majd hogy nem ingyenbe lenne az etetésük. Persze felszerelés meg más pénzbe kerül nekem is. Van egy nyergem, egy páros hámom, mivel kocsiba használom őket. Nem sok minden van ezen kivül.

További szép napot neked!!

2012. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha Bértartásban tartod egy farmon,vagy lovardában,akkor a takarmányt beszámítva 20.000-60.000 Ft-ig terjedhetnek az árak.

Plusz az állatorvos és a patkolás.

A patkolás általában 6000 ft/patkó.

Ez is sokba kerül.

Én ajánlom a "A SAJÁT LOVAD" című filmet,ami minden lótartással kapcsolatos kérdésre választ ad.

2012. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem otthon van a lovam,kaszálok neki minden nap ami elég fárasztó :DD szóval a széna megvan csak télen veszek(nyári munkát vállalok) így megvan a széna ára ami nem olyan sok 4000ft ezt havonta illetve kéthetente veszem.A felszerelések egy része saját pénzböl volt pontosan 45.000-ret költöttem rá természetesen használt dolgok is voltak benne.Félévente van féregtelenítés az kb.9000ft nálunk ezt a szüleim fizetik.Havonta jön az állatorvos ha valami gond van az 1000-2000ft,de nem mindig kell fizetni.Ja meg zabot kell venni az havonta 4500,ami nem olyan sok.Csak egy állásunk van amit könnyen megcsináltunk mivel a papám asztalos.Kb.ennyi ha kihagytam valamit írj meg segítek ha kell!:) 15éves múltam és lány vagyok:)
2012. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bértartásban van a lovam, havi 45, az edzés havi 20, patkolás négy lábra 15 nyolchetente, oltás, alap 6ezer, hozzá a kiszállás 3. lehet még kérni plusz oltásokat, ritkább betegségekre, de ez a kötelező. féreghajtás: ez tőled függ, évi 2-4 alkalommal, mindig máss spektrumúval. ennél olcsóbban szerintem nem lehet, max a patkoláson tudnék kicsit spórolni, de ezt a kovácsot semmiért oda nem adnám :D
2012. szept. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja igen, a lovamnak most volt egy kisebb gondja, az állatorvos a következőképp nézett ki: első nap, kiszállás, vizsgálat, plusz az esedékes oltás =12ezer, következő nap, kiszállás, röntgen=22ezer, harmadik nap, kiszállás, gyulladáscsökkentő, hialuronsav szuri=33ezer. jövőhéten jön megint..
2012. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!