Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek szerintetek?

Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Bocsi a kisregényért, de azt hiszem így talán érthető lesz.

Szóval ovis korom óta sok sportot kipróbáltam, de egyik sem volt az "én sportom" hogy úgy mondjam. Értsétek úgy, hogy váram az edzés végét, nem akartam menni. Szóval csak az elején tetszett az a sport. 8 éves koromban kezdtem lovagolni, ezzel nem így volt. Viszont rengeteg probléma adódott, így összesen majdnem négy évet hagytam ki. A legutolsó, másfél éves kihagyásom most volt. Ezalatt az idő alatt elkezdtem egy olyan sportot, amiben nagyon jó vagyok, és szeretem is csinálni. Most kezdeném versenyszerűen. A csapatot, amiben űzöm ezt, azt nem szeretem annyira. Jó a csapat, de engem senki sem bír. Én vagyok a legkisebb a nagyok csoportjában, és mindenki ferde szemmel néz rám mert bizony sokkal többet rontok mint ők. Szóval most elmentem lovagolni, és mihelyst felszálltam, azt az érzést éreztem, hogy ezt akarom csinálni. Versenyszerűen. Vágtázni még nem tudok. Hetente két edzésem lesz lovas+három másik. Ez így még menni fog, de ha mindkettőből versenyeznék majd esetleg, azt nem bírnám a suli mellett. Most leginkább a lovakhoz húz a szívem, bár a másik sportot nyáron nem űztem. Szerintetek mit tegyek??

13/L


2012. szept. 1. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

ez egyszerű: válaszd a lovaglást ! bármelyik sportnál jobb és sokkal többet is tud adni mert egy állattal, egy érző lénnyel dolgozol nem pedig egy élettelen tárgyal. (ha érted h értem)nincs még egy ilyen sport, amiben erre lehetőséged lenne.

vagy ha nem akarod abba hagyni a másik sportot akk csináld mert mire megtanulsz verseny szerűen lovagolni az idő, nagyon sok idő. de mondjuk ez sok mindentől függ pl.: miben akarsz versenyezni(díjlovaglás,díjugratás,ügyességi) meg tőled is h hogyan sajátítod el a lovaglás alapjait és h azt a tudást tudod-e fejleszteni vagy sem, na meg a lótól a leginkább h ő készen-e áll egy versenyre, a loval való kapcsolatodról nem is beszélve. meg amúgy az ilyen lovas versenyek elég drágák szoktak lenni...(versenyruházat neked,a lónak,nevezési díj stb...)meg a lovat valahogy el is kell a verseny helyszínére juttatni, és oda rendes lószállító kell és az se min1 h azt ki vezeti.

de gondolom az a másik sport se olcsóbb. csak arra akarom felhíni a figyelmed h nem muszáj mindenáron versenyezned hobbi céljából is űzheted a lovaglást meg a másik sportot is és az kevesebb elfoglaltsággal jár. meg mondjuk ha loval mész versenyere ott akkor kell egy arra a célra alkalmas ló és öt is fel kell rendesen készíteni meg magadat is... ami szintén nem egyszerű. szóval nagyon sok mindennel jár, 13 éves vagy ne akarj még versenyezgetni, csak élvezd a lovaglást ráérsz még : )

2012. szept. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elözö válaszoloval!:)Bocsi telon vok véletlen nyomtam meg a félig hasznos választ!Tényleg
2012. szept. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is jártam olyan helyre sportolni ahol nem jöttem ki a társasággal (ugyanazért amiért te :/), és bár szerettem azt a sportot, egy idő után már utáltam bejárni... Szerintem mindenképp a lovaglást válaszd, egy életre szóló barátot is kapsz hozzá! :-)
2012. szept. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából nem nagy versenyekre gondoltam feltétlenül, de a mi lovardánkban is szoktak versenyeket rendezni. És versenylovak vannak. És egyébként bele vagyok szerelmesedve a díjugratásba. :S
2012. szept. 2. 09:22
 5/6 anonim ***** válasza:
A lovaglást választanám a helyedben. Itt ha rontasz, magadnak rontasz, ebből pedig tanulsz, javulsz. Itt is kialakulhat jó társaság, viszont láttam már hihetetlenül bunkó lovasokat, velük nem kell törődni. Lényeg, hogy te és a ló jól meglegyél.
2012. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor választasz, gondolj arra is, hogy a lovaglás nagyon drága. Egy verseny 100 000 Ft-ba is kerülhet utazással együtt (a lószállítás a sok pénz, nem a nevezési díj). És akkor még nem is biztos, hogy elérsz helyezést. Meg az edző is komoly összeg, és ha versenyszerűen szeretnél lovagolni, hetente többször kell edzésre járnod, így egy 20-ast minimum rászámolhatsz havonta az edzőre is. Plusz a bértartás: kb. havi 40 rugó. Biztosan erre pénzetek?

A lovassportban százezrekről van szó, ez nem olyan, hogy majd félreteszed a zsebpénzedet. Szerintem versenyezz a másik sportban, és hobbi szinten lovagolj, ha csak nem vagytok nagyon gazdagok.

Ha versenyzel, nem lehet spórolni, a lószállítás és az edző díja, meg a többi költség adott.

2012. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!