Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tulajdonképpen mit jelentenek...

Tulajdonképpen mit jelentenek ezek a kifejezések a lovaknál: -lapos mozgás -lebegő mozgás -akciós mozgás -rama?

Figyelt kérdés
???
2012. szept. 5. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Lapos mozgás: Szó szerint lapos, a földtől alig emelkedek el a lábak, rövid, kis lépések jellemzik.


Akciós mozgás: Tértnyerő, nagyléptű, élénk mozgású.


A többit nem tudom bocsi de azért remélem segíthettem. :)

2012. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Lapos : Amikor kevésbé látványosan mozog,keveset mozdul felfele,nem lengeti úgy a hátát inkább csak laposan,előre fele halad. [link]


Lebegő:Mikor szépen pattogósan felfele is mozdul,néha olyan ,mintha nem is érnék a lábak a talajt. [link]



Akciós: ez a látványos mozgásra utal. szokták olyan lovakra is mondani ,amelyeknek az átlagosnál nagyobb vállszabadságuk van és szép nyújtott mozgásra képesek a lábaival. [link]

2012. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lapos kb. = csoszog
2012. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lóerő lapos és akciós mozgásával nem értek egyet, legalábbis a képekkel semmiképp, mert mindkét kép 1-1 díjlovas elemet mutat be amelyek nem szerepelnek a lovak természetes jármódjai, járásai között.


Akciós, lebegő mozgást én inkább így jellemezném:


http://www.youtube.com/watch?v=P126dqZwcOA


A lebegő pedig inkább rá jellemző:


http://www.youtube.com/watch?v=FHyPWkg8POw&feature=related

2012. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Bocsánat, a LEBEGŐ és akciós mozgással nem értettem egyet, a lapossal igen :)
2012. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Lebegőnek egy passage csináló lovat raktam be ,mint köztudott a passage az egyik leglebegősebb feladat,itt látszik leginkább mennyire lebeg egy ló. Akciósnál meg látszik ,hogy elég nagyokat nyújt a ló de akkor tessék: [link]



a lepontozóknak szokás szerint üzenném, hogy elmehetnek változatlanul a k.rva édes anyjukba. Most már én is ezt fogom csinálni,ha ennyire szar ez az oldal akkor úgyis mindegy. Nem lesznek itt 100%-os válaszok,majd én gondoskodom róla.Nem számít jót vagy rosszat írtok,mindenki le lesz pontozva ezen túl! Lehet még csinálok 2-3 regisztrációt csak úgy a móka kedvéért.

2012. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A maga módján igazad van, a passage bizony egy lebegő jármód, az elméleti része pedig hót tuti volt amit írtál, csak szemléltetés szerintem nem volt megfelelő, jobb ha egy szabadon mozgó lovat lát, a "természetes" járással, ahol bár nyilván nem olyan erőteljesen, de szintén elkönyvelhetünk lebegő, akciós, stb. mozgást. :)


A lepontozás pedig már csak ilyen... Én sem értem sokszor hogy mire kapom, de aki úgy gondolja hogy számára nem volt hasznos a válaszom, akkor egészségére. :) Végül is szabad, erre (is) van az oldal, nem véletlenül lett kitalálva ez a piros-zöld pacsi sem. De abban igazad van hogy aki nem tudja megfelelően mérlegelni és csak "vérszomjból" pontoz le azt nem kéne. De hát nem lehet őket kiszűrni, úgyhogy marad az empátia. :)

2012. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!