Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pálcát szeretnék venni lóhoz,...

Pálcát szeretnék venni lóhoz, hány centiset vegyek?

Figyelt kérdés
Kiknek ajánlott a rövid (pl 70 centi) és kiknek a hosszú?
2012. szept. 9. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Legjobb a hosszú, mn. 90 cm-es. Ezt a ló farán használod, így jobban tudod vele előrehajtani. Ezt díjlovagló pálcának vagy idomító pálcának is szokták nevezni, de nem csak díjlovasok használják, hanem igazából mindenkinek ez a legjobb. A hosszú pálca csak olyan kezdőknek nem ajánlott, akiknek nagyon mozog a kezük (mert így előfordulhat, hogy véletlenül megütik a lovat akkor is, amikor nem szeretnék), illetve ugratáshoz.

A rövidebb (80 cm-től lefelé) pálcák csak ugratásnál jók. Ezekkel a ló vállán adjuk a segítséget, aminek síkon nem sok értelme van.

Ezeket természetesen normál méretű lóhoz írtam. Póninak lehet, hogy 80 cm-es pálcával is eléred a farát. De ahogy írtad, te lóhoz szeretnél pálcát; ez esetben legalább 90 cm-eset vegyél.

2012. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is kb. a 90cm az jó lesz. A rövid pálcával is lehet farat ütni de ahhoz már helyezkedni kell, meg egy kézbe venni a szárakat, stb., úgyhogy idomításhoz jobb a hosszú. Ugráshoz pedig a rövidebb.
2012. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem a ló farát ütjük, hanem csizma mögött, amihez tényleg az jó amit leírtak. Rövid terepre kényelmesebb, ugróversenyre viszont 70 cm körüli pálca kötelező (pontosan nem tudom 70 vagy 75 cm). Mi ugróedzésen is hosszú pálcát használunk és én terepre is. A lótól is függ mert van amelyik ki nem állhatja a hosszúpálcát. Van amelyik a rövidet sem.
2012. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 eugwfze válasza:
perverz állat
2012. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagy te, mivel rosszra gondolsz. :)
2012. szept. 30. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!