Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most akkor melyik kézbe kell...

Most akkor melyik kézbe kell fogni a pálcát?

Figyelt kérdés
már hallottam annyit hogy össze zavartak és nem tudom :S
2011. szept. 27. 22:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Én jobb kézbe szoktam, de ez attól függ, hogy jobb vagy bal kezes vagy, nem?
2011. szept. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
olyat hallottam hogy belső vagy külső kéz de azt hogy már melyik már nem,mert össze zavartak nagyon :S
2011. szept. 27. 22:19
 3/17 x) ***** válasza:
0%
Ahogy neked kényelmes. Ha jobb kezes vagy akkor a jobb kézbe előnyösebb, hiszen jobban tudod használni. :)
2011. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
pár napja edzőm rám szólt és át rakatta jobb kézbe :S
2011. szept. 27. 22:27
 5/17 x) ***** válasza:
Hát igazából attól is függ melyik kézre lovagolsz és milyen alakzatot. Hiszen fordulni egyszerűbb ha ott van a pálca a belső oldalnál, valószínűleg ezért rakatta át másik kézbe az edződ.
2011. szept. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nem magasan képzett lónál inkább belső kézben, hogy kint tudd tartani a falon. ha nem szokott bejönni a patanyomról, akkor inkább külsőben, hogy a lezáró külső csizmát tudja támogatni.
2011. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Végezetül:

Futószáras lovaglóleckénél inkább a kívülre eső kézen. De manapság (menőbb helyeken) a körkarámos lovaglás dívik, úgyhogy sztm akkor amilyen kezes vagy. De nem tudom, én még futószáron tanultam (elég sokáig), de utána mindjárt kiengedtek terepre.

2011. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A belsőben, hogy még véletlen se érjen kívül semmihez, amitől megijedhet a ló. Nekünk így tanították, egy nagyon neves magyar lovas mondta így, szóval én bízok benne. Egyébként ha hajlamos bevinni patanyomról, akkor is előnyös ha belül van. Persze most ha csinálsz egy átlóváltást, vagy nyolcast, és aztán visszatérsz, nem muszáj cserélgetni, de ha sokáig mész egy kézen, a belső az előnyösebb. SZerintem. Egyékbént nekem mindkét kézben kényelmes, pedig jobbkezes vagyok, de balban is tudom használni...
2011. szept. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

én is úgy tanultam h belső kézben, de nem kell folyamatosan áveszegetni (pl 8-as)...

De a mostani edzőm nem szól azért ha nem veszem át.

Annyi, ha fedelesben vagyok, akkor figyelnem kell, h ne érjen falhoz a pálca...

2011. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp előnyös a belsőben, mert így tényleg nincs az, hogy hozzáér valamihez, és megijed a lovad. Nem kötelező átveszegetni, és ha pl kifelé húz, akkor tedd abba, viszont általában inkább befelé mennek patanyomról, és megijednek ha valami megrezzen mögöttük, pl valamihez hozzáér a pálcád... Meg így legalább egységes is. Nem kötelező, de így tanultuk. Utolsó előtti.
2011. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!