Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a járóiskola?

Mire jó a járóiskola?

Figyelt kérdés
Látom ahogy a többiek csinálják, de nem értem az mire jó? Én még száron vagyok, így az engem nem érint.
2012. szept. 9. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

A ló számára egyensúlyfejlesztő, emellett a ló megtanulja emelni a lábait, normálisan hordani magát. Fontos, hogy 5 rúdnál több egyszerre sose legyen lefektetve a lónak, mert ötnél több már megterhelő a koncentrálóképességnek.

A lovasnál pedig az ugrómunkát "vezeti be".

2012. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos ha úgy veszük akkor az ugratás leges leg alapja.

Én járóiskolázok és 3 rúdnál tartok.Minden 2. lovagló órán növeljük és most a 3. rúdnál tartok,van mikor a pályán 8-as ba kell menni és ott van egy járóiskola aztán még egyenesen ilyen kis feladatokat kell csinálni! :D

2012. szept. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Sokmindenre jó. Fiatal lónál növeli a lépésbiztonságot, felkészíti az egyenetlen talajon való járásra, pl. tereplovaglás. Kezdő lónál és lovasnál iskolázza a szemet ugratáshoz. Akadályra lovaglásnál segíti az egyenletes rálovaglást, segít, hogy biztosan jól jöjjön ki az ugrás. Ha tanügetésben megyünk át rajta, segít megérezni milyen, ha lengő háttal megy a ló. Elengedettebbé teszi a lovat, főleg az ívre rakott járóiskola.
2012. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. szept. 9. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem semmit sem vezet be az ugráshoz. Nem tudom, ki könnyítetek felette? Azt csak a fiatal lovaknál kell amég megtalálják az egyensúlyukat, viszont utána könnyű ügetésbe kell rajta átlovagolni. Így a ló jobban emeli a lábait. Bár lehet, hogy ez csak addig a 4 rúd erejéig tart amit általában le szoktak fektetni.
2012. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ugrásnál megalapozza a könnyítést (mi mindig könnyítünk felette) és a megfelelően engedő kezet.

50-60 centinél, kisebb X-eknél pontosan annyit kell könnyíteni és engedni mint rúdon, járóiskolán. :)

2012. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!