Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek hogy fogok haladni...

Szerintetek hogy fogok haladni, mire érem el ezt a szintet?

Figyelt kérdés

8 éves korom óta lovagolok, de közben kihagytam majdnem 4 évet, két részletben. A régi lovardában, ahová jártam, voltam terepen is, de ott nagyon lusták voltak a lovak. Most egy versenyszerű istállóba járok, és itt a lovak nagyon okosak, de reagálnak minden pici testsúlyváltásra is. Tudok ügetni, tan, könnyű, és könnyített ülésben. Tudok, csak az a baj, hogy eddig féltem ügetésben egyedül a karámban menni, de most azt hiszem megembereltem magam. Suliidőben hetente két órát tudok járni majd. Szerintetek mire tudok majd egyedül vágtázni (egyenlőre még nem is próbáltam, csak egyszer megijedt a ló, és beindult, és csak a végén estem le, amikor lebökött), esetleg ugratni?

13/L



2012. aug. 31. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt senki sem tudja neked megmondani, talán még az oktatód sem. :) Ez teljesen tőled függ. De így tovább és jó lovaglást!
2012. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi. (: Remélem, hogy nem fogok félni. :S
2012. aug. 31. 22:39
 3/14 anonim ***** válasza:
tőled és a lovadtól függ ! ha kölcsönösen bíztok egymásba semmi nem állhat az utatokba. és nem kell félni, balesetek ugyan mindig történnek de ha a lovad szeret nem fog szándékosan rosszat tenni veled.
2012. szept. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
nekem is hasonló a ,,lovaglástörténetem", és az a tapasztalatom, hogy egyrészt tőled (ülés biztonsága meg egyéb tényezők pozíciót illetően), másrészt az oktatótól (mennyire engedékeny :D)függ. Oktatóváltáskor vágtáztam először, de ott már az első leckén. Szerintem a heti 2 óra vágtához elég, ahhoz viszont minimum 3 kell szerintem, hogy elkezdhess ugratni. Nekem is csak egyszer sikerült végre ugratni, amikor 3 órát jártam hetente, de következő alkalommal leestem, 6 hónapja nem lovagoltam már.
2012. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy így is összesen 5 edzésem lesz. És a másik sport nagyon fárasztó, szóval az egy napon két edzés nem jön be...
2012. szept. 2. 12:09
 6/14 anonim válasza:
Én nagyon tisztelem azt hogy ennyire szeretsz sportolni :) Egyébként hajrá! Biztos meg fogsz tanulni vágtázni és ugratni! (6 éve lovagolok, két 1 éves megszakítással, és még csak ebben az évben ugrattam, vágtázni 3 éve vágtáztam először)
2012. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi. :-) holnap megyék lovagolni, talán veszek bátorságot és megkérdezem az edzőm. Bár most csak fél órára tudok menni. :-/
2012. szept. 2. 12:47
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egy jó edző segít legyűrni és megszüntetni a félelmeket.Pl.,olyan lóra ültet ami teljesen biztoságos,vagy amit én is nagyon sokszor csináltam,vezetőszáron lovagolt mellettem és ez a tapasztalatom alapján,kivétel nélkül segített.Ha pedig félsz,egy-két alkalom erejéig lehet futoszáron gyakorolni.Ez persze nem azt jelenti hogy rosszabb lettél.Ha félsz,annak az egyik oka az is lehet,hogy nem ülsz még jó egyensúlyban a lovon.És ez baj,bizonytalanná tesz.Így van?:)
2012. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Iggen, ma mondta az edzőm, hogyha nem látná, hogy félek, akkor már csináltunk volna mást is, de akkor majd legközelebb. :/
2012. szept. 3. 18:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Hova jársz?
2012. szept. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!