Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek? Következő...

Mi a véleményetek? Következő alkalommal üljek rá? ( lent)

Figyelt kérdés
szóval, van egy ló. olyan 4 éve nem lovagolják. nyerget, kantárt mindent szépen tűr, semmi baj nincs vele. ha megyek legközelebb, felüljek rá, vagy még várjak egy kicsit?
2012. szept. 15. 16:51
 1/5 A kérdező kommentje:
még 1 kérdés.. shagya arabnak milyen méretű zabla kell?
2012. szept. 15. 16:55
 2/5 anonim ***** válasza:

A zabla méretet nem tudom,viszont szerintem majd nyugodtan felülhetsz rá, persze ha megvan a megfelelő lovas tudásod hozzá. Ha a nyerget,kantárt tűri akkor a lovaglásával sem lesz különösebb probléma, vagyis elsőnek ne ülj fel rá csak foglalkozz vele, futó szárazd és csak utána de akkor is fokozatosan szoktasd a munkához, mint ha egy csikó lenne, kezeld úgy! Mindent újra meg kell tanítani neki, sok idődet veszi majd igénybe, készen állsz erre? Ezt magadban kell eldöntened, én biztos bevállalnám, de te tudod. Amúgy ha szabad tudni miért nem volt lovagolva 4 évig?:o

Mindenesetre sok sikert, remélem tudtam segíteni! : )

2012. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Átlagos méret általában a 13,5 vagy 135. Mind a kettő ugyanaz csak szokták mind a két variációval írni a lovasboltokban .De a legegyszerűbb ha leméred a szájszeglet közötti távolságot és nem kell találgatni. mielőtt ráülsz sokat kell futószárazni,és valószínű időbe telik majd mire beerősödik ismét a munkához. Szóval ha végzet alapozómunkákat csak utána érdemes ráüljél.De egyből semmikép nem érdemes tőle sokat kérni csak fokozatosan.
2012. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi hogy válaszoltatok :) a lovastudásom megvan hozzá, csak ebbe nem vagyok biztos :) már egy ideje dolgozok vele, futószárazom, és tényleg szépen viseli ha nyerget kantárt rakok rá. azért nem volt lovagolva, mert a fiú aki lovagolta elköltözött sajnos, és a szülei annyira szerették, sajnálták eladni :) kijártak ők is hozzá, de nem lovagoltak rajta :) tudtál segíteni, köszi szépen :)
2012. szept. 15. 18:29
 5/5 anonim ***** válasza:

12,5 de inkább 13,5-ös zabla kell.

Ha már futószárazod egy ideje, akkor elkezdheted lassan lovagolni is, de csak fokozatosan, és tényleg kb úgy, mint egy csikót. Ne legyél azért egyedül, lehet h először jobb ha futószáron maradsz.

2012. szept. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!