Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » CT, kontrasztanyag: ha egyszer...

CT, kontrasztanyag: ha egyszer rosszul voltam tőle, következő alkalommal is ugyanúgy reagál a szervezetem rá?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron voltam, nagyon rosszul lettem tőle: hánytam, és ájulás előtti, szédüléses reakcióm volt majdnem 1 órán keresztül.

Most megint kell menjek és nagyon félek, ugyanaz lesz a reakció a szervezetemnek vagy lehet, hogy most nem? Elnézést, ha butának hangzik a kérdés!


2011. okt. 10. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy allergiás vagy rá, vagy pszichésen nem bírod a vizsgálatot. Az orvos nem mondta mi okozta a rosszullétet?
2011. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aláírattak velem egy papírt a lehetséges mellékhatásokról, szóval benne van a pakliban, hogy valaki úgy reagáljon rá, ahogy. Én úgy reagáltam rá sajnos (bár legalább élek), hogy ez most minek számít, nem tudom, nem fejtették ki nekem anno. (1, semmi nem történik, 2, szédülés-hányás, 3, halál...)
2011. okt. 10. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem buta a kérdés, sem a kérdező :)

A leírásod alapján valamilyen szinten érzékeny vagy a kontrasztanyagra, de a leírt tünetek nem felelnek meg igazi anafilaxiás reakciónak (hála Istennek:). Okozhat hányingert, szédülést, vérnyomás emelkedést, van akinek kiütést, nehézlégzést. Nyilván mérlegelni kell, hogy az adott CT vizsgálatnál megéri-e egy várható reakció rizikója, ad-e annyival több információt a kontrasztanyagos vizsgálat ebben az esetben? Ha igen, akkor - szigorúan a Te írásbeli beleegyezéseddel - intenzív osztályos orvosi háttérrel kell beadni a k. anyagot, elvégezni a vizsgálatot. Ha Te úgy döntesz és nem egyezel bele a kontrasztanyag adásába, akkor anélkül végzik el a CT-t, de valószínűleg a lelet tartalmazza, hogy így nem teljesen diagnosztikus értékű a vizsgálat.

2011. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valószínűleg bele fogok egyezni, mert meg szeretném tudni az igazságot.

Na jó, van még időm felkészülni arra a napra, 1 óra intenzív rosszul létet csak kibírok újra.

2011. okt. 10. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha belemész az orvosok mindenképpen tudjanak róla, hogy milyen hatással van rád...
2011. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudtak róla, mert szóltam annak a dokinak, aki kiírta a CT-t nekem, beutalón rajta volt. Végül nem kaptam.
2011. nov. 5. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!