Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A korpa hatása a lovakra,...

A korpa hatása a lovakra, hashajtó vagy az ellentéte?

Figyelt kérdés

A lovamnak hasmenése van már vagy 2 hónapja folyamatosan, és az egyik ismerősöm azt javasolta hogy a korpa segíthetne rajta és teljes mértékben elmulasztaná neki, de mielőtt megvettem volna a lovamnak gondoltam utána olvasok és lám : minden egyes oldalon azt írják, hogy a korpának kimondottan hashajtó hatása van .

Kérem csak az válaszoljon aki biztosra tudja , mert nem akarok még rosszabbat csinálni vele . Előre is köszönöm szépen ! (és bocsánat a gusztustalan téma miatt )



#hatás #korpa #lovakra
2012. szept. 15. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindehol mást lehet olvasni. De ez szerintem úgy van mint az embereknél, valakire így, valakire úgy hat. De suerintem a korpa az hashajtó hatású. De NEM biztos!
2012. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*szerintem . Elnézést a helyesírásomért.
2012. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha 2 hónapja hasmenése van a lovadnak, inkább egy állatorvossal nézesd meg.

egyébként korpás takarmányt a kólikás lovaknak adunk, mert az lazítja a székletet, tehát a hasmenéses lovadnak nem igazán nyerő.

láza nincs a lovadnak?

mennyi idős?

alapjáraton mit eszik?

nem a vízzel van baj, amit iszik?

javaslom sürgősen hívj ki állatorvost hozzá!

2012. szept. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a korpa hashajtó hatású, ne adj neki! a bélflóra helyreállítására próbálkozhatsz joghurttal, de igazán jó megoldást a tartós hasmenésre csak gyógyszer ad, ez egy fehér por, a neve nem ugrik be, állatpatikában lehet kapni, vagy az orvostól lehet venni. én mindenképpen hívnék állatorvost!
2012. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget :)
2012. szept. 20. 19:38
 6/6 A kérdező kommentje:

Láza nincs , 12 éves volt májusban , alapjáraton 2 fangli roppantott zabot kap , a vízzel szerintem nem lehet probléma mert minden nap friss vizet kap miután kimosták az itatót.

Köszönöm szépen a tanácsot! :)

2012. szept. 20. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!