Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves yorkim erősen korpásodi...

2 éves yorkim erősen korpásodik, valami tipp?

Figyelt kérdés
Nem fürdetem túl gyakran, nercolajat sem nagyon használunk a szőrére. Ha korpás volt a kutyátok szőre ti mivel kezeltétek? Valami bevállt módszer?

2012. jún. 15. 19:01
 1/8 Maxitabi ***** válasza:
Általában omega zsírsavak hiánya- nem mindig! Valami halolaj, vagy bogáncsolaj a kajára csöpögtetve. De ezek szerint -ha ez a baj, nem jó a kaja esetleg. Vagyis tápváltás. Mivel etetsz?
2012. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekünk vedlésnél volt ez,nem váltottam tápot és én se fürdettem túl. Elvittem dokihoz,felírt neki egy sampont,már első használat után szebb lett,második használatnál meg el is múlasztotta teljesen:)
2012. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Royal Canint kap... most akarok váltani neki Eucanubára, mert elég sok rosszat hallottam a Royalról...

Az olajtól nem lesz hasmenése?

2012. jún. 15. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Dokinál voltál vele?Lehet,hogy tudd rá adni valamit. Egyik kérdésnél olvastam,hogy valaki a Gabi baba tusfürdőt ajánlott és azt állítja azóta semmi baja kutyusnak és ő is pont ezzel a gonddal küzdött. Azt írta,hogy a dm-ben olcsón lehet hozzá jutni. Egy próbát megér :)
2012. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én yorkim korpásodásával nem csináltak semmit és magától elmúlt:) Kaja is lehet az oka valóban,vagy hogy keveset iszik. Royal tényleg nem valami jó, én most váltottam Pro Planra, ez elvileg jó,de mondjuk az én yorkimnak mind1,jobban szereti a házi kosztot,de néha azért le kell gyűrnie a szárazat is,mégiscsak abban van minden fontos vitamin.

Egyébként kvittagirl válaszával értek egyet teljesen,vidd el dokihoz és az új sampon kb azonnal segíteni fog rajta:) És csak havonta fürdesd max, de ha anyagilag belefér,akkor kutya kozmetikushoz járasd fürdetni meg esetleg nyírni vagy ami kell. :)

2012. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia Drága!Én 10 éve yorkizok,a Head&shoulders a legjobb fürdetéshez!Sehol egy korpa,csak gyönyörű bőr és szőr:)Akár hetente fürdetheted nyugodtan,semmi baja nem lesz!Hidd el nekem,7 yorkim van,imádom őket:)Gyönyörű egészségesek:)
2012. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Maxitabi ***** válasza:

Ne válts Eukanubára, kb ugyanolyan rossz, mint a RC!!!

Mivel keveset eszik, sokkal jobb minőségűt is etethetsz, pl Acana gabonamentesek, Orijen, taste of the wild stb.

De tápváltásnál vigyázz, hosszú, fokozatos átállás legyen, akár 3 hét is, ha érzékeny gyomrú.

Az olajból pedig kevés-pár csöpp kell csak, me sem érzi szinte. Nálam a macska (6 kg volt) korpás szőrét hozta rendbe anno.

2012. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kipróbálom az olajat :)
2012. júl. 1. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!