Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Dijlovasok! Milyen költségei...

Dijlovasok! Milyen költségei vannak a versenyzésnek?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok le, hogy hogy néz ki egy versenynap, lépésről lépésre, miről kell előzetesen gondoskodni, milyen díjak merülnek fel, a licensztől a vérvételig. Díjlovas versenyen is szükséges az edző jelenléte, illetve kezdő versenyzőként kell edzőt regisztrálnom mindenképp, úgy, mint díjugratásban?
2012. szept. 20. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne kövezzen meg senki, se nem ugratok, sem nem díjlovaglok, de a díjlovi hasonlóan komolyan van véve, mint az ugratás. (pl távlovinál rugalmasabbak)


Már egy válaszhoz összeszedtem az induló költségeket, ezt bemásolom neked is:

Rajtengedély:

- először belépsz egy MLSZ (Magyar Lovas Szövetség) rendszerében regisztrált lovas(sport)egyesületbe, ahova te általában éves tagdíjat fizetsz (érdemes olyanba, mely minden évben kifizeti az egyesületi licenszt). A tagsági igazolvány ára: 3000 Ft (ez az MLSZnek megy) + tagdíj (nálunk pl 5000 és az egyesülethez megy)

- MLSZ-től megrendeled és kitöltöd a Rajtengedély-vizsga könyvet, ezt kell majd kitöltve a vizsgára vinni, benn vannak a tételek is Ára:3700 Ft

- Kell egy edző, aki regisztrálva van az MLSZ-nél (biztos ő is elkér valamennyit, szerintem ez egyénfüggő)

- kell igazoló lap: Ára 2000Ft

-kell sportorvosi igazolás, ez dokinként változik (ha jó fej egy ezresért kiadja, de hallottam már olyat hogy 6 ezret is elkértek érte)

- maga a vizsga díja: elmélet 2000Ft gyakorlati 5000Ft csekken előre be kell fizetni

-ezen felül hivatalos verseny öltözék és egy kötelező oltásokkal rendelkező ló kell.


Licensz díj: Díjlovaglás


I. osztályú 17 500 Ft

II. osztályú 10 500 Ft

REV évében 2 500 Ft


Gondolom itt is kell az edzői jelenlét, általában egy edzőhöz elég sok lovas tartozik (legalább is felénk), így minden hivatalos versenyen ott vannak az MLSZ által elismert edzők.


Versenyre ugye utazni kell, úgyhogy az üzemanyag költség elég magas lehet, ezzel mindenképp számolni kell. Aztán van ahol igényelhetsz boxot szintén pénzért (pár ezer Ft, ha több napos, akkor akár napi 5000Ft is lehet).


Találkoztam olyannal, hogy van nevezési díj X ezer Ft és ezen felül a számonként még startdíjat kell fizetni, ami szintén pár ezer Ft.


Egy-egy verseny távolságtól függően szerintem simán megvan 30-40 ezer Ft is.

Persze remélem kijavítanak, ha tévedek, a díjugrató versenyzők talán jobban tudják (azért mondom őket, mert belőlük több van), mivel költségben hasonló a két verseny.

2012. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!