Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen horvát lófajták vannak?

Milyen horvát lófajták vannak?

Figyelt kérdés
Én nem ismerek egy horvát lófajtát sem, de van egy horvát kutyafajta, amelyet mindenki ismer, az a dalmata. De milyen horvát lófajták vannak? A muraközi horvát fajta?

2012. szept. 23. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
a Muraközit Magyarországon kezdték el tenyészteni,Magyar fajta.
2012. szept. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ezért kérdeztem ezt, mert a Muraköz Horvátországban van. Amúgy léteznek-e horvát lófajták?
2012. szept. 23. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Az lehet. De rudtad hogy Rijeka, azaz Fiume volt Magyarország legnagyobb kikötője? ;-) Amúgy hogy a kérdésedre válaszooljak én nem ismerek horvát fajtát.
2012. szept. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
google a jóbarátom,megkérdezem...
2012. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az két igazán horvát lófajta a poszavinai ló (posavac, pasavac, posavina):

[link]


és a Hladnokrvnjak:

[link]


Két határeset van, a lipicai és a muraközi:


A lipicait a mai szlovénia területén lévő Lipizzában tenyésztették ki az osztrákok, de a ménes vagy egy része Mo.-on, Mezőhegyesen élt. Lipica igen közel van a szlovén-horvát határhoz, az is lehet, hogy valamikor Horvátországhoz tartozott.


A muraközit magyar lónak tartják, bár a mai Horvátország területén van a Mura-köz. Akkoriban viszont ez a terület a Magyar Királyság része volt.

2012. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. okt. 2. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!