Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha még nem vágtáztam soha,...

Ha még nem vágtáztam soha, akkor ugrathatok ügetésből? (Picit persze)

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül azt kérdezem, hogy a lovardában meg fogják-e engedni, lesz-e feladat, hanem azt, hogy meg tudnám-e csinálni.
2012. szept. 23. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy fennmaradsz, de amíg nem tudsz vágtázni nem ajánlatos. Sem a lovam sem én nem vagyunk jártasak az ugratásban, de múltkor volt szerencsénk egy kis X-en gyakorolni. Ügetésből mentem rá, ugrás után viszont 10 esetből 8x vágtába ment tovább a ló és nem ügetésben.
2012. szept. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem javaslom. Valószínűleg nem esnél le, de nem lenne jó élmény a lónak, a felkészületlenséged miatt okozhatsz neki akaratlanul is fájdalmat. Valamint arra is számítanod kell, hogy hiába lovagolsz rá az ugrásra ügetésből, a ló gyakran vágtában halad tovább.

Szóval: ne tedd.

2012. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Eddig egyszer ugrattam ugetesbol (tudok vagtazni) es azonnal vagtaba ment tovabb. Mondod, hogy nem akarod megcsinalni, ezert nem mondom hogy ne tedd :)
2012. szept. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi. (: Igazából arra voltam főleg kíváncsi, hogy ügetésben, vagy vágtában halad-e tovább.

És azt nem is lehet irányítani, hogy mondjuk ügessen utána is?

2012. szept. 23. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet, talajfogás után mindjárt felveszed ügetésbe. De ha még sosem vágtáztál és sosem ugrattál, nem fogsz tudni erre figyelni.
2012. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én még sose láttam olyat, hogy egy ló ne vágtában menne tovább az ugrás után, függetlenül attól, hogy ügetésből, vagy vágtából mentek rá.
2012. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
nem lehet a ló beindul vágtába
2012. szept. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy vettem észre hogy a lovak ugrás után vágtában haladnak tovább. De ne próbáld meg inkább, ha még nem tudsz magabiztosan és jól vágtázni
2012. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Atapk válasza:
Én sem tudok vágtázni, mégis ugrottam már (pónival) és ügetésbe ment tovább ahogy kell.
2012. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én abszolút vágtatudás nélkül mentem rá, ha visszafogod a lovat, hogy ne pörögjön fel az akadály miatt, akkor nem fog beugrani. De ez ló és lovas stílusától is függ. Ha nem hajtod nem fog olyan hamar beugrani.

Csak saját tapasztalat alapján mondom!

2014. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!