Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az baj ha a ló a boxban is...

Az baj ha a ló a boxban is betonon áll?

Figyelt kérdés
Jártam egy helyen ahol a lovak a boxba is betonon jártak. Jó volt egy kis szalma alattuk, de akkor is valamelyik feleszi maga alól aztán az meg ott áll a betonon. Ez mennyire jó a lónak? Nem teszi tönkre az ízületeit?

2012. szept. 27. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha alig van alatta alom a betonon, szétmennek a lábai, és amikor lefekszik vagy felkel, fel is horzsolhatja magát, csúnya sérüléseket szerezhet. Vagy vastag almot - szalmát vagy forgácsot - kell tenni alá, vagy azt is megteheted, hogy csak a saját lovad boxában lefektetsz a földre gumiszőnyeget. Ez egy box esetében nem nagy összeg. Beszéld meg a lovardavezetővel, bár nem hiszem, hogy ellenezné.

(A gumiszőnyeg olyan, mintha járólap lenne, kockákból áll, amelyeket leragasztanak.)

2012. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Magával a betonnal nincs gond, ha kellően alá van almolva! Ahhoz viszont sok szalma kell. ha kevés van alattuk az elégtelen. A lábaknak sem tesz jót, itt a ló üríteni sem fog szívesen (a ló nem szereti ha a lábára fröccsen a pisi, szereti a mély szalmát), illetve így a saját ürülékében fog tapicskolni mert nincs ami elnyelje, felszívja... Így viszont lefeküdni sem nagyon akar majd, ami pedig kéne a lábai pihentetésének!

Úgyhogy nem, ez semmiképp sem jó!

2012. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb dolog. De attól is függ mennyit van bezárva. Elvileg csak éjszakára kéne az istállóban lennie.
2012. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is több helyen láttam ahol betonon álltak a lovak. Nekem éjjelre vannak az istállóban, és jó vastag almot teszek alájuk. Így elviselhetőbb nekik.Bár amennyit az én lovaim istállóban töltenek időt, nagyon kevés, hogy tönkretegye a lábait
2012. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem gond, ha beton az aljzat, viszont jó vastagon rá kell almolni, mert a ló sem érzi jól magát, meg lefekvéskor/felkeléskor meghorzsolhatja magát.


A gumiszőnyeg jó alternatíva, csak nem szabad leragasztani, mert aláfolyhat a pisi meg a trágyalé, így illik évente felszedni és kifertőtleníteni alatta.

2012. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gumiborítás egy 12m^2 boxba úgy 100-120 ezer, ezt nem mondanám olcsónak... A közönséges gumiszalag nem jó, mert nedvesen csúszik, mint állat, kiváltképp ha ló patája még sáros is.

A beton valóban nem tezs jót a lónak, főleg télen kell vigyázni a megfelelő vastagású szalmára, érdemes mélyalmozni alatta.

2012. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából jó vastagon alájuk almoz a lovász, csak egy idő után egy a box kellős közepében köt ki. Oda rugdalják vagy nem tudom. Meg van néhány ló aki fel eszi maga alól így alattuk éppen csak, hogy van valami szalma. Köszönöm a válaszokat! Igen vannak lovak akik alatt gumiszőnyeg van. Leginkább 1 vagy 2 ló alatt.
2012. szept. 29. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!