Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tarthatom ezután boxban?...

Tarthatom ezután boxban? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy arab lovam, eddig szabad tartásba volt, nem volt istállója. Most azonban oktatóm eladta a lovardáját, lovamat pedig istállós lovardába kell tartanom, mivel én olyan helyen lovagolok ezután. A problémám az, hogy mivel így is elég heves vérmérsékletű, (hogy szabad tartásban van) ezután a boxban ácsorgást nem tudom bírni fogja-e.
2011. máj. 10. 14:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

ha heves vérmérsékletű,akkor a box jobb (már a többi lóra nézve is.)

Ha meg lesz mozgatva megfelelően minden nap, akkor csak lenyugszik a boxban, hiszen nem éri annyi inger.

Nemhiába tartják a telivéreket is boxban.

2011. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
még ha élete 12 évét szabad tartásban élte és azt sem tűri hogy az ember kikösse? DE remélem igazad van. Nem garantálom hogy minden nap megtudom mozgatni de egy héten 4x biztos. :)
2011. máj. 10. 14:34
 3/20 anonim ***** válasza:

Bocs, az a te hibád, ha a lovad nem kötélhez szokott. Egyáltalán hogy nyergeled fel? OMG kész tortúra lehet.

Heti 4x a mozgás nem elég egy arabnak. Meghülyül, pláne boxban. Persze más, ha napközben kimehet karámba. Ha nagyon dilis boxban, akkor vetesd le az abrakját, mert kirúgja a falat.

Egyébként igaza van az elsőnek, boxban sokat higgadnak. Az elején hisztisek de aztán belefásulnak az ingerszegény környezetbe, ha pedig nem akkor elfoglalják magukat ilyen-olyan módon -> ezért alakul ki sok lónál a karórágás a szitálás, stb.

Szóval ha heti 7x mozog, akkor nem lesz gond, de ha kevesebbszer, az nem lesz jó neki. Ha van karám, mindenképp kérd, hogy napközben tegyék ki.

2011. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Van karám...nyilván ki fogják vinni! az hogy a lovam nem szokott kötélhez az az oktatóm hibája hiszen tőle vesszük meg, ezért ne engem okolj! Megpróbálok időt szakítani hogy letudjak járni elégszer, majd megkérem a lovászt hogy tartsa kint napközben ha lehet a karámba.
2011. máj. 10. 14:59
 5/20 A kérdező kommentje:
Felnyergelése pedig nem tortúra, hiszen én fogom a kantárszárat vagy ételt adok neki s akkor nyugodt!
2011. máj. 10. 15:00
 6/20 anonim ***** válasza:

szép kis oktató,nem lehet kikötni a lovát....

Meg kell tanítanod,mert nem lehet mindíg ott 2 ember, az egyik fogja,a másik nyergeli.

És ha elviszed máshova,lehet,hogy kirakják,mert azt mondják,hogy nem tudják kezelni.

Nagyon alap dolog, hogy ki lehessen kötni. Hogy keféled le? ahhoz is 2 ember kell?

2011. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sose kellett két ember...evett és nyugton volt amikor nem evett csendben tűrte, hogy lekefélem..
2011. máj. 10. 15:16
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Tanítsd meg. Tényleg kirakhatják bértartásból mert azt mondják, hogy nem az ő dolguk megtanítani.

És nem biztonságos. Te kefélgeted,amig elrohan mellette 15 gyerek, vagy egy másik ló és ő is elindul.

2011. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
de értem mire mondod, én kefélem nyergelem miközben fogom a kantárszárat, de most majd lesz elég ideje hozzászoknia a kikötött állapothoz. De mivel a boxok elég nagyon járkálni is lehet bennük ezért remélem nem lesz idegbeteg! ;)
2011. máj. 10. 15:19
 10/20 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már szegény kérdezőt... nem tudom mivel lesz nektek azzal jobb, ha leszóljátok.

Ahol lovagoltam régen ott is volt egy arab, ő is sokat volt bokszban de mellette karámban is. Ő sem igazán rajongott a kikötésért, de bokszban nyugodtan le lehetett pucolni, fel lehetett kantározni és nyergelni. Csak hevederiszonyos volt.

2011. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!