Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni ha lovamnak...

Mit lehet tenni ha lovamnak hallom, hogy összeüti patkóit?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nem tudom pontosan hogyan. Van aki azt mondja, hogy az elsőt a hátsóval valaki viszont azt, hogy a két hátsóval csámpázik. A lényeg, hogy hogyan lehetne ezt a problémát megszüntetni?

2012. okt. 1. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csámpás,az járáshiba,megszüntetni nem lehet. Olyan szokott lenni általában,hogy a hátsó lábával lépi le az első lábáról a patkót. Erre kell a pataharang.
2012. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Eddig is csinálta vagy csak most? Mert volt nálunk rég egy csikó, mely helytelen körmölés után kezdett el bokázni, de kovács váltás után abbahagyta. Nézd meg a lábait, hogy nincs-e rajtuk apró árulkodó sérülés, illetve menetközben is futószáron, illetve duplaszáras munkában (a ló mögött mész).
2012. okt. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pataharang jó lehet. De azt is meg kell nézni miért csinálja. Csikóknál gyakran előfordul, de ha megerősödnek, akkor elhagyják ezt. Illetve vannak olyan lovak amelyek az elejükre esnek. Ilyenkor az elülső lábaikat (főleg ügetésben) később emelik fel mint a hátsókat, ezért a hátsóval bevág az elsőbe. Van még az a "csoport" amelyik egyszerűen csak akkorákat lép, hogy belelép az elsőbe. Vigyázni kell, mert én már láttam olyat, hogy kiszakadt a nyír a talpából.
2012. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Először is állapítsd meg, hogy melyiket üti össze. Teljesen más oka lehet annak, ha rálép a hátsóval az elsőre, illetve ha bokázik. Legjobban futószáron nézheted meg, hogy melyik probléma áll fenn.
2012. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy minőségi kovács bizony sokat tudna segíteni.
2012. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egy 6 éves lóról van szó. Később is volt már neki ez a problémája, de én akkor még nem lovagoltam. Az a helyzet, hogy engem nagyon aggaszt. Főleg, hogy nem tudom, hogy bokázik vagy bevág. A futószárazásos ötletet köszönöm. Legközelebb meg is nézem. Mert nem csak nyújtáskor csinálja ezt hanem sima összeszedett ügetésnél is. Amikor nem szabadna bevágnia.

És tegyük fel bokázik. Akkor bokavédővel is bokázhat?

2012. okt. 1. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:
A bokavédő csak az ütésektől és sérülésektől védi. A problémát nem fogja megoldani.
2012. okt. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
meg kell nézni a patáját, meg a pártaszéleket, hogy vannak-e sérülések és ha igen, hol. ebből elég jól ki lehet számítani, hogy melyik lába koccan melyikkel. ha az elsőt üti a hátsóval, vagy a 2 első koccan össze, akkor pataharang, ha a hátsókat veri össze, akkor bokavédő.
2012. okt. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság, hogy bokázik. Ki van neki kopva a pártaszél és a nincs szőr rajta. De gyanítom, hogy be is vág, mert csak sima lépésbe átlépi a patanyomát. Így előfordulhat, hogy letapossa a patkóit. Szóval pataharang és bokavédő.
2012. okt. 4. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!