Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolni járok, és nem tudom...

Lovagolni járok, és nem tudom hogy milyen csemegét vigyek a lovamnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Lovagolni járok, és nem tudom hogy milyen csemegét vigyek a lovamnak.. A legelső lovagló órára almát vittem, azt hallottam hogy a paradicsomot is szeretik a lovak, de nem vagyok biztos benne. Gyümölcsön kívül milyen csemegét vigyek neki? Erre nincs lovas bolt hogy vegyek neki lókekszet vagy valami ilyesmit.. Légyszi segítsetek!

#lovaglás #lócsemege #ló csemege #ló etetése
2012. aug. 10. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha minden alkalommal almát kap, akkor is örül.

De vihetsz sárgarépát, körtét, a dinnyehéjat is szeretik.

2012. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Száraz kenyeret vihetsz neki, de csak tényleg olyat ami már kopog. Szeretik a szilvát is. Ló csemegét meg te is tudsz csinálni, lereszelsz almát + répát hozzákeversz egykis zabkorpát, golyót gyúrsz belőle és sütőpapíron kisütöd.
2012. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:) Megfogadom!:)
2012. aug. 10. 10:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Kockacukrot,répát...de szerintem,ha beírod a keresőbe,hogy ló sütemény vagy valami ilyesmi sok ötletet találsz!
2012. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kockacukrot inkább ne. Csipkedni fog tőle, meg meghülyül néhány..:D

alma, répa, száraz kenyér, dinnye, körte, ezek mehetnek neki. Meg még a lósütik, satöbbi.

2012. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne csemegét vigyél, hanem dicsérő szót is simogatást. :)
2012. aug. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy csak gyümölcsöt! Alma, répa, dinnyehéj a kedvencek. Lehet, hogy van olyan ló, ami megkóstolja a paradicsomot, de azzal nem fogsz sikert aratni :D A kockacukor teljesen felesleges, az almának is ugyanúgy örülnek, a cukrot csak azért szeretik, mert extra édes, viszont egészségtelen.. A kenyeret is szeretik, de a kenyér, keksz nagy mennyiségben kólikát okoznak és ha gyümölcsöt is adhatsz (amiben sok a vitamin, a fogaknak se káros), akkor miért vinnél kenyeret? :D Szóval gyümit adj nekik! Ilyen lósütivel teljesen felesleges bajlódni, inkább a gyümölcsöket vágd össze valami mixbe, ha már mindenképp ezzel szeretnél foglalkozni.
2012. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 meskóka19 válasza:

De van ilyen bolt ahol lehet venni kekszet de interneten is megnézheted hogy hol lehet kapni vagy venni.

Vihetsz a lónak almát ahogy írtad,répát,körtét, kockacukrot, dinnyehéja,kukorica,adhatsz neki száraz kenyeret is de ami puha azt nem szabad nekik csak szárazat lehet.

2012. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kockacukrot NE!

Amúgy ha viszel is csemegét ne céltalanul add neki, hanem dicséretként vagy lovaglás után. Ha csak úgy nyomod neki, akkor az almától is lehet egy követelőző erőszakos lovad.

2012. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kockacukortól elromolhat a foga ha sokat kap...:( én nyáron ilyenkor körtét szoktam met van otthon:) amúgy meg répát, almát , de van egy csomó recept a neten:)
2012. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!