Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sebesre törtem a farpofáim...

Sebesre törtem a farpofáim (bocsánat a csúnya megfogalmazásért) belső felét a szőrén lovaglással. Legközelebb ezt hogyan kerüljem el?

Figyelt kérdés

Most voltam először így a lovon, és nagyon tetszett, csak ez a kis kellemetlenség pillanatnyilag még az ülésben is gátol.


Mikor a lovon voltam, nem éreztem, hogy abból a kis fájdalomból ez lesz, de annyira nem is érdekel, csak az, hogy ilyen ne legyen többet. A zselés bicajos gatya segítene?


Egyszer egy röpke vágta erejéig voltam szőrén, de az száron volt, és pár percig tartott. Most szabadon voltam, viszont lehet én nem értek hozzá, de amikor száron voltam egy jó széles hátú lovon ültem és ő neki nem éreztem úgy a gerincét mint annak akin most voltam. Ez egy vékonyabb testfelépitésű ló volt... ez is befolyásolja a kényelem érzetet?

Na ez most lehet, hogy butaság lesz, azt jól érezhettem, hogy a mostani lónak nem volt olyan "mély" a háta? Nem tudom jobban megfogalmazni, bocsi.


2012. okt. 1. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Erősíts, és ne csak a gravitáció tartson a helyeden, hanem könnyíts ki, ha úgy áll a dolog.
2012. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nemrég volt ilyen kérdés.
2012. okt. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, az is én voltam, csak akkor a válaszok arra mentek ki, hogy gebe a ló és azért tört... gondoltam másként teszem fel, hátha kapok érdemleges választ, mint ahogy az elsőtől meg is kaptam :)
2012. okt. 1. 18:30
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is szokott ilyen lenni. De ez csak egyszer történik meg. Aztán ott megerősödik a bőr. Én nem hagynám abba ettől a szőrén lovaglást. Kend be neogranormonnal aztán az összehúzza és mehet újra.
2012. okt. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném abba hagyni, csodás élmény volt, és szeretném még átélni, csak most már tudom, hogy mit várhatok :)
2012. okt. 2. 17:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Sorstárs :D Jelenleg az én fenekem is csupa sebes emiattt:D Már párszor előfordult velem :)
2012. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezzel én is így jártam,első nap a 1,5 óra szőrén úgy feltörte, hogy menni alig bírtam, de aztán azt a tanácsot kaptam, hogy szorítsam össze a seggem xD És eskü segített. De amúgy, ha nem csinálsz semmit, akkor is megszokja... Én szinte egész nyáron szőrén mentem, és mondom, feltörte, másnap alkalmaztam a fent leírt módszert, 3. nap már észre sem vettem és tök jól voltam. ;)
2012. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ó de jó, már azt hittem egyedül vagyok eme szerencsétlenségben :) Egy ideig próbáltam össze húzni a seggem, de aztán már annyira fájt a húsom a csontom, hogy erőm nem volt ilyenekkel foglalkozni :)


Ezek szerint normális, hogy avatatlan seggel felpakolnak 1-1,5 órára szőrén lovaglásra? Mikor az edzőm megkérdezte, hogy akarok e úgy menni, én ezt naivul úgy képzeltem, hogy felülök, teszünk pár kört és aztán vissza tesszük a nyerget és kész... :D Ahhoz képest... nem baj, már gyógyult vagyok, ma újra kipróbálom, de már alapból szorítani fogom a seggem :D


Vagy veszek be hashajtót, hogy legyen alapos okom a szorításra :D

2012. okt. 13. 02:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!